Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Sexuální magie a magie lásky. Pojďme se ponořit do tajemných rituálů! – 2. díl

Tereza Ticháčková

Tereza Ticháčková

22. 12. 2009

Magie láskyČlověk vždy touží a toužil po vnitřním poznání. Magie není černá nebo bílá, není dobrá nebo zlá, je jen taková, jakou ji člověk vytvoří. Uvědomíme-li si, že může existovat cosi, co nás převyšuje, věříme. Tímto můžeme využívat magii jako pomocníka nebo průvodce. Tentokrát o tantře a tantrické magii.

Magie lásky. Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Magie lásky. Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

V minulém díle jsme se nenápadně dotkli problematiky sexuální magie a magie lásky jako takové. Jak jsem už v minulém díle jemně naťukla, nerada bych nabízela nějaké neověřené praktiky, spíše bych ráda představila konkrétní a zřejmě nejznámější formu praktikované sexuální magie – jedná se o magii tantrickou.

Zřejmě mnoho z nás už někdy spatřilo nebo zaslechlo pojem tantra, tantrické, avšak jen málo z nás je schopných druhému jasně a zřetelně nastínit, o co že se to vlastně jedná. Jak jsem řekla, tantrická magie je jednou z nejznámějších v praxi užívaných forem sexuální magie, která rovněž jako mnoho jiných operuje se systémem polarit. Sex je vzájemné působení protikladů, muže a ženy. Tantra však není jen obecně užívanou sexuální praktikou, jedná se také o hlubokou filozofii, která se především zabývá vztahem muže a ženy jakožto polarit opačných.

Zajímavé je, že tantra není jen předmětem k dosažení slastných orgastických pocitů, právě naopak. Vrchol jako takový je až na posledním místě, není nejdůležitější a není prioritou číslo jedna. Dobrou radou pro muže bývá zvlášť nemyslet jen na sebe a dbát i o nesobecké uspokojení své partnerky. Vyvrcholení pak bývá jiné, duchovní, ačkoliv sama právě netuším, co si pod pojmem duchovní vyvrcholení představit.

Za jakým účelem se vůbec snažíme o tantru a s ní spojenou tantrickou magii? Tantrické rituály jsou jakýmsi souborem rituálů, jenž se snaží naučit člověka sebeovládání, zisku vnitřní rovnováhy a také jakési koncentrace energie. Podle Teorie orgasmu (ano, skutečně existuje taková teorie) W. Reicha je dostatečné vybití energie nutné k tomu, aby energie v těle proudila tak, aby bylo dosaženo energetického zdraví.  Proudění energie je v tomto případě chápáno jako orgasmické nabití a opětovné vybití.

V tantrické praxi se většinou učíme uvolnit své vzrušení a koncentrovat ho správným směrem (s využitím svalů pánevního dna) a rozšiřovat ho z oblasti, kde vzniká, do celého těla. Energie, kterou při tantrickém rituálu skutečně dokážeme při troše soustředění rozvést po těle, může být léčivá a dokonce má jistou schopnost regenerace. Pokud dokážeme energii zavést k jednomu bolestivému místu, může taková síla uzdravovat.

Sexuální magie. Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Sexuální magie. Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Před samotným tantrickým rituálem se doporučuje lehce se najíst, vhodné jsou například ryby nebo ovoce a zelenina, vhodné je i dodržení pitného režimu, protože paradoxně plný měchýř způsobuje větší pocit rozkoše, tlačí na akupresurní body. K mnoha rituálům patří obklopení základními elementy, i v tomto případě nezapomeňte na svíčky, vonné tyčinky (symbolizují vzduch) a orientální látka, která má být symbolem země. Na zmíněnou orientální látku pár proti sobě nahý poklekne. Jeden druhému se dívají do očí a přitom každý z nich uspokojuje sám sebe.

Doporučené oddalování orgasmu je třicet minut, po třiceti minutách totiž nastává jakási revitalizace těla. Teprve až pár není schopen orgasmus oddalovat, konečně se spojí a soustředí se na představu proudění energie tělem. Nejde přitom o klasické spojení, jaké se nám hned vybaví, žena na muže pouze nasedne, svírá vaginu a hlavně – nehýbe se.

Tantra není jen sexuálním návodem nebo pomůckou, dost často se prolíná se všemi oblastmi lidského života, je to filozofie vhodná pro všechny. Stačí jen trocha fantazie, spolehlivý a důvěryhodný partner a chuť vrhnout se do tajů východní kultury. Východní kultury, která u nás v některým případech zdomácněla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sexuální magie a magie lásky. Pojďme se ponořit do tajemných rituálů! – 2. díl