Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

SEX/m2. Výstava Aleny Kupčíkové v Praze

Martina Knapová

Martina Knapová

3. 4. 2015

Nedávno jsme zveřejnili příspěvek upozorňující na eroticky laděnou výstavu umělkyně Aleny Kupčíkové, jejíž dílo bylo prezentováno v Trutnově. Nyní se však její ideje přesouvají do Prahy, tak si nenechte tuto zajímavou a nekonvenční výstavu ujít!

Alena Kupčíková,  Rub a líc, Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov, Zdroj: www.schieleartcentrum.cz

Alena Kupčíková, Rub a líc, Egon Schiele Art Centrum Český Krumlov, Zdroj: www.schieleartcentrum.cz

Pražská galerie Art Salon S  představí výběr děl Aleny Kupčíkové, jejichž náměty odkazují na témata ženství, lidské sexuality a intimity. Pražský výstava bude provokativně nazvána SEX/m2, což podle kurátorky prozrazuje autorčin hluboký zájem o ženu jako femme fatale, milenku, prostitutku, nebo ženu osamělou.

Výstava divákům zprostředkuje nejen proslulé autorčino dílo Chlupatice, které umělkyně vytvořila kombinací kreseb a chlupů z ohanbí četných dárkyň. Bude zde též k vidění soubor autorčiných smaltů z cyklu Kabaret ženy v jejím přirozeném světě, který Alena Kupčíková vystavuje vůbec poprvé od chvíle, kdy se začala touto technikou zabývat.

Alena Kupčíková, Foto: Janusz Konieczny

Alena Kupčíková, Foto: Janusz Konieczny

Pomyslným vrcholem by se podle slov kurátorky Kateřiny Tučkové měl stát obraz z cyklu Československá epopej, který bude odhalen v rámci vernisáže jako autorčino nejaktuálnější dílo.

Více informací na webu galerie: www.artsalons.cz

10. 4. – 9. 6. 2015

Galerie Art Salon S Tančící dům

Kurátor výstavy: Kateřina Tučková

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SEX/m2. Výstava Aleny Kupčíkové v Praze