Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sexistické britské dívčí trio The Client míří do Prahy

Martin Peška

Martin Peška

3. 2. 2010

the-clientThe Client se opět vrací do České republiky. Skupina známá svým smyslem pro anonymitu a pohlavní neurčitost míří tentokrát do pražského Lucerna Music Baru, kde zahrají 19. dubna. Jejich hudba je ovlivněna kapelami jako Suicide, DAF, ale hlavně Joy Division. Frontmanka Sarah Blackwood o hudbě The Client říká, že je temná a odrážejí se v ní její mizerné myšlenky.

Sarah Blackwood, frontmanka The Client, Foto: Ondřej Straka

Sarah Blackwood, frontmanka The Client, Foto: Ondřej Straka

Na pódiu The Client působí v oblečení, které připomíná uniformy. Výsledkem je pak vzhled na pomezí letušky a dominy.

„Máme jakousi uniformu, která je determinována naší hudbou. Nemůžeme hrát v čemkoliv. Vzpomínám si, že jednou v Itálii jsem ztratila šaty a musela jsem hrát ve volné rozšiřující se sukni. Něco nebylo v pořádku. Nefungovalo to,“ vysvětlila Sarah Blackwood.

Původně, od roku 2002, The Client tvořila jen Kate Holmes a Sarah Blackwood, časem se přidala baskytaristka Emma Fox.

Ve Velké Británii hudební média pro The Client nakloněna moc nejsou. I to je pravděpodobně jeden z důvodů, proč ženské trio koncertuje především v zahraničí. „Ne, naši hudbu nemají moc rádi. Neberou ženy vážně. Je to stále velmi sexistické prostředí. Nevědí si s námi rady. Tak moc by nás chtěli popsat jako naštvané silné ženy, které chtějí dělat hudbu a v podstatě nás nevnímají. Ani moc nefandí elektronické hudbě,“ řekla před časem Sarah.

V České republice se trio The Client v minulosti představilo například na festivalech Creamfields nebo Sázavafest. Po letošním dubnovém koncertu v Praze mají namířeno do Maďarska.

Vstupenky na pražský koncert jsou už nyní v předprodejních sítích Ticketstream, Ticketportal a Tikcetpro za cenu 300 korun bez předprodejních poplatků, na místě bude jedna vstupenka stát 400 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sexistické britské dívčí trio The Client míří do Prahy