Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Sex ovládá módu. Zažijeme fetiš podzim

Anna Talašová

Anna Talašová

28. 8. 2011

Sex prodává. Při pohledu do kolekcí pro nacházející podzim a zimu je jasné, že tomuhle tvrzení uvěřila většina návrhářů. Fetiš je jejich nedílnou součástí. Latex, kůže, korzety, vražedné podpatky. To vše a mnohem víc jedině v černé barvě.

FOTO: Kolekce Thierry Mugler podzim zima 2011/2012

Jak to vidí Thierry Mugler, Zdroj: mugler.com

Odstartování sexuální revoluce na přehlídkových molech můžeme připisovat Marcu Jacobsovi. Ten v New Yorku pod značkou Louis Vuitton předvedl přísné a naoko upjaté modely. Pod vrstvou disciplíny ale dříme sexuální napětí. Experti ve spojení s jeho show mluví o vypolstrované cele. Ať už si pod tím představíte cokoliv, určitě to nebude daleko od atmosféry přehlídky.

Fetišistický comeback přivítali i další návrháři, a tak se na nás z mola valí temná erotika, postroje, sado maso, želízka a obojky. Vespolek nás nutí přehodnotit představu ženskosti.

FOTO: Kolekce Givenchy podzim zima 2011/2012

Fetiš trend nezná nic než černou, Zdroj: givenchy.com

Lámete si hlavu nad tím, jak tenhle trend zařadit do šatníku, a nejste si jistá, jestli je vůbec nositelný? Designéři se nad námi smilovali a nabízejí dvě cesty. Pro ty z vás, které se nepozastavují nad ničím, je tu ta první, drsnější. V ní jsou až do krajních mezí dotaženy všechny znaky fetiše. Šněrovačky, kostýmy otrokyně i dominy.

Extrém není nic pro vás? Pak zvolte jemnější způsob, jak se s tímhle trendem vyrovnat. Tím jsou černé krajky, lesklé kožené aplikace a průsvitné materiály.

FOTO: Kolekce Emanuel Ungaro podzim zima 2011/2012

Ukaž postavu nebo ji zvýrazni korzetem, Zdroj: ungaro.com

Zalíbila se vám fetišistická móda? Pak se při nejbližší příležitosti musíte podívat do londýnského House of Harlot, jednoho z nejznámějších rájů fetišistických oblečků. Klientela je různorodá, od podivínů přes milionáře až po celebrity. Majitel obchodu pracoval na kostýmech pro Christinu Aguileru, Katy Perry, Beyoncé i Lady Gagu.

Je to na vás moc? Evokují ve vás temné modely oblečení vhodné akorát tak pro šlapky? Návrháři prý jen chtějí ukázat naši silnější stránku, nechtějí nás degradovat. Ať tak či tak, času na rozmyšlenou máte dost. Móda se k fetiši vrací skoro každé dva roky, takže pokud si s ní nezačnete románek letos, další šanci ještě dostanete.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Sex ovládá módu. Zažijeme fetiš podzim