Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Sex na veřejnosti – přirozenost nebo tabu?

Redakce

Redakce

5. 1. 2010

AktNěkteří z nás touží po změně prostředí, po zrušení stereotypu, a sex na veřejném místě k tomu přímo vybízí. Je však v pořádku toužit po tom, být při milostném aktu spatřen? Je to ještě normální nebo se dostáváme k sexuální deviaci? A co nás na tom vlastně tak láká?

Ilustrační foto, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Ilustrační foto, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Ačkoli je sex především aktem lásky a projevem vášní dvou lidí, dnešní svět se poněkud zvrhává. Lidé již netouží po obyčejném sexu, chtějí víc, jinak a na různějších místech. Páry se předhánějí o to, kdo souložil v co nejneobvyklejším prostředí, ať už se jedná o kabinky v obchodních domech, kupé ve vlaku, na parkovišti v autě, v kině, v přírodě, či na zastávce autobusu. Co nás však nutí riskovat svou pověst? Vždyť sex na veřejnosti není jen vzrušení, ale také trestný čin.

Říká se, že zakázané ovoce nejlíp chutná a možná právě to je příčinou dnešní módy. Nebezpečí přece vzrušuje. Psycholožka Zdeňka Sedláčková však tvrdí: „Touha po sexu na veřejnosti je jistá deviace, nikoli recese.“ Znamená to tedy, že většina lidské populace jsou devianti?

Vina společnosti?

Když zabrousíme do zvířecí říše, zjistíme, že zvířata zdrženlivá nejsou a nevadí jim prostředí, ať je jakékoliv. Dá se tedy říct, že je jakousi přirozeností, že se svým milostným životem tajit nemusíme. To, co v nás vyvolává rozporuplné reakce, stud či opovržení je dáno společenskými předsudky. Od doby, kdy se Adam s Evou zahalili, schováváme svá těla a odkrýváme je jen těm vyvoleným, a tak přirozenost z našich životů pomalu odplouvá.

Možná tedy nejde jen o ten pocit něčeho nepovoleného, možná jde jen o pocit přirozenosti, návratu našich zvířecích pudů. Ten je ovšem dnes jaksi zmutován a naskýtá potěšení nejen ze samotného aktu, ale i z možného odhalení.

Ať už jde o projev jakési zvrácenosti nebo obyčejného pudu, sex na veřejnosti, zvlášť pokud je nebezpečí spíš potenciální, než reálné, může být zdravý a prospěšný sexuálnímu vztahu. Stojí nám to ale za porušení zákona?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sex na veřejnosti – přirozenost nebo tabu?