Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Sex jako začátek vztahu je vždy rizikem

Redakce

Redakce

13. 8. 2011

Může být sex jako začátek vztahu dobrým východiskem? Nebo jsou to jen komplikace navíc a nejistá budoucnost?

Ilustrace: Petra Palcová, Topzine.cz

Možná už jste to vy nebo vaši přátelé zažili. Toho muže (či ženu) už pár let znáte a vždy vás nějakým způsobem přitahoval. Chováním, vzhledem, tajemstvím ukrytým v kalhotách či pod sukní. Spojovala vás maximálně návštěva stejné hospody nebo chvilkové popovídání při čekání na autobus. Pak jste jej pár let neviděli a najednou – BUM! Opět stojí před vámi, ve své mnohdy vylepšené podobě a vy jste ztraceni.

Pozve vás na skleničku, ze skleničky je lahev, z odmítnutého pozvání k němu přijetí. Ráno se probouzíte s bolestí hlavy, žaludkem na vodě, posbíráte si svršky a s pocitem příjemně prožité noci odcházíte domů dospat se. Odcházíte bez jakéhokoli očekávání na telefonát, na další setkání. Oba jste si to užili, ale nic víc. Sex na jednu noc.

Proto vás ta sms probudí. Otázka Jak se máš?, pozvání na večeři a věta Těším se na tebe v nás samozřejmě začnou vyvolávat otázky. Chce mě opravdu vidět, nebo jsem mu dala tak slastný milostný prožitek, že si jej chce pouze zopakovat a maskuje to večeří? Nebo to pokládá pouze za zdvořilost?

A dokonce…  Může být sex začátkem vztahu? A pokud ano, jaký ten vztah potom je? Je jiný, než kdybyste začali nesmělými schůzkami a vzájemným oťukáváním? Může mít šanci na delší trvání, když na jeho počátku stojí chtíč, lidská přitažlivost, feromony a váš orgasmus? Možná na tom nic špatného není. Prostě jste si svého možného budoucího partnera jednoduše otestovali, a pokud později zjistíte, že si rozumíte i jinak než pod peřinou, proč to nezkusit?

Ilustrace: Petra Palcová, Topzine.cz

Jenže co když se do jejich – jinak bezstarostného – vztahu vkrade malé stvoření? Bříško slečny se najednou začíná vzdouvat, tělesné tvary se zvětšují, muž tleská a žena stále čeká na své dny. Z milenců se během chvíle stanou rodiče. Naprosto nečekaně. A jejich pohled na věc je jasný. Vědí, že jejich vztah nevydrží tak jako našim babičkám a dědečkům. Je to pesimismus, nebo docela reálný pohled na věc?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sex jako začátek vztahu je vždy rizikem