Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Sex a móda, to je Sex ve městě

Redakce

Redakce

2. 6. 2010

Snad každá žena a dívka o něm slyšela. Většina i viděla. Sex ve městě, populární seriál a dnes i film, ale hlavně velká módní přehlídka! Ženy po celém světě ho sledují jak kvůli příběhu, tak kvůli parádním trendy kouskům.

Zdroj: aceshowbiz.com

Děj se odehrává na Manhattanu v New Yorku a ústředními postavami jsou čtyři úspěšné ženy. Každá jiná, a přesto nejlepší kamarádky. Dokola řeší všemožné ženské otázky, problémy, radosti a své životy vůbec. Muži, sex, party, práce, rodina a zábava jsou hlavními tématy. Pletence příběhů vytvářejí poutavý seriál, který ženy zbožňují, ale pár z nás ho naopak považuje za silně nekoukatelný. Každopádně se stal fenoménem, který inspiruje, radí, baví a nutně vyžaduje váš názor. 

Módní inspirace 

Co ale v seriálu obzvlášť lahodí ženskému oku, je oblečení. Originální, nápadité, trendy a plné šmrncu. K tomu dokonalé doplňky a nádherné boty. My, co zbožňujeme módu a nakupování, jim závidíme hlavně plný šatník a ohromný botník. Módní outfity jsou prostě třešničkou na dortu celého seriálu. Každá hrdinka má jiný styl, ke kterému se ženy přirovnávají. 

Sex ve městě, Zdroj: imogene.org

Carrie (Sarah Jessica Parker), Samantha (Kim Cattrall), Charlotte (Kristin Davis) a Miranda (Cynthia Nixon) rozhodně mají módu v malíčku. Sex ve městě vám prostě ukáže a poradí, jak být sexy a vyzývavá, čistě moderní, formální, éterická nebo originální. Inspirujete se, jak vyrazit na pracovní schůzku, procházku po městě, party, rande nebo do práce. Některé modely jsou ultra ulítlé, ale málokdy nudné. 

Legenda Patricia Field 

Hlavní návrhářkou kostýmů je extrémní, odvážná a nekonvenční Patricia Field. Dokáže zkombinovat podivuhodné kousky v úchvatný model. Zbožňuje vysoké jehly a výrazné barvy. Všechny tyto věci hrají v seriálu i filmu hlavní roli. Části oblečení, které byste dohromady nikdy nevzala, vás skoro až šokují, jak perfektně ladí. Upnuté minišaty, pestré volány, velké klobouky, kostýmy, výrazné šperky, originální kabelky, odvážné kraťásky a luxusní kabáty. Někdy i tepláky, pyžama a vytahaná trika. To vše nám podává na stříbrném podnose.

Zdroj: shoesopia.com

Boty, pro které bychom plakaly

Boty jsou kapitola sama o sobě. Hlavní postavy běhají ve vysokých podpatcích po městě tak ladně, až si každá z nás plánuje, jak od teď nebude nosit nic jiného. Ještě aby se nám nelíbily, když je navrhuje – sám módní bůh – Manolo Blahnik. Od té doby, co se jeho boty v seriálu objevily, po nich touží snad každá žena. Vlastnit alespoň jedny jeho střevíce, je skoro až nutná výbava moderní ženy. Seriál pomohl Blahnikovi k velké popularitě, dnes je z něho světová návrhářská ikona. Nekonečně vysoké podpatky, ladné tvary, elegance, výstřednost, materiál, kvalita. Kdo by odolal.

Odvažte se

O modelech a super módních kreacích v Sexu ve městě se nesnadno píše. Některé věci jdou těžko popsat slovy. Musíte se sami podívat a pokochat se ženskou šatovou vášní. Hlavně nezoufejte, že na vysokých podpatcích neumíte chodit a pro výrazné modely vám chybí odvaha. S novým filmem Sex ve městě 2, který za pár dní dorazí do českých kin, přijde i nová další inspirace. Tak probuďte v sobě ženskost a oslňte okolí něčím novým. 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sex a móda, to je Sex ve městě