Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Severočeské divadlo opery a baletu uvede premiéru operety Netopýr

Redakce

Redakce

7. 12. 2010

Foto: Opereta NetopýrMálokteré představení vám zaručí vyprodaný sál už pouze svým názvem. Proč tomu tak je, se máte šanci dozvědět v pátek 10. prosince v 19 hodin v Severočeském divadle opery a baletu Ústí nad Labem.

Foto: Opereta Netopýr

Opereta Netopýr bude mít premiéru Zdroj: operabalet.cz

Opereta Netopýr Johanna Strausse se poprvé objevila na divadelních prknech roku 1874 a od té doby sklízí mimořádný ohlas a má na poli operetní tvorby zcela výsadní postavení. Klasikou se stala díky kombinaci hudebního génia Strausse a vtipnému libretu Richarda Genéeho. Děj se odehraje během jedné dovádivé noci. Po celou dobu šampaňské teče proudem a protagonisté se díky různým intrikám a barvitým převlekům dostávají do groteskních situací. Vše je podtrhnuto brilantními pěveckými i hereckými výkony a kvalitním orchestrem.

Inscenačnímu týmu veleli režisér a choreograf Gustav Skála spolu s dirigentem a sbormistrem Milanem Kaňákem. O scénu a kostýmy se postarali Eva Brodská a výtvarník Josef Jelínek. V hlavních rolích se blýsknou Michal Klamo (Eisenstein), Liana Sass v alternaci s Yvettou Tannenbergerovou (Rosalinda), ), Anna Klamo v alternaci s Radkou Sehnoutkovou (Adéla), Barbora Kadlčíková v alternaci s Pavlem Machátem (Princ Orlofsky), Martin Matoušek v alternaci s Petrem Matuszkem (Dr. Falke) a Tomáš Ondřich (strážný Frosch). Český překlad operety zařídili Gustav Skála (próza) a Miroslav Homolka (zpěvní texty).

Pokud byste měli zájem shlédnout generální zkoušku, jste vítáni buď 8.12.2010 od 10.00 do 14.00 hodin, nebo 9.12.2010 od 10.00 do 14.00 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Severočeské divadlo opery a baletu uvede premiéru operety Netopýr