Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Servírujeme hity v podání De Phazz

de_phazzKapela De Phazz vydává už osmé album. Při této příležitosti zavítá 10. května do pražského klubu Retro. Připomeňme si některé jejich klipy!

De Phazz. Zdroj: archiv

De Phazz, Zdroj: archiv

Na začátku dubna se na pultech objevila nová deska Lala 2.0 od skupiny De Phazz.

Jejich úspěch předznamenal první klip No Jive z debutového Detunized Gravity. To vyšlo již v roce 1997. Od té doby se začala kariéra trojice Pit Baumgartner, Karl Frierson a Pat Appleton více než slibně rozvíjet.

V roce 1999 vydali album Godsdog a z něho pocházejí hned dva hity této americko-německé skupiny. Prvním je The Mambo Craze, ke kterému kapela natočila animovaný klip.

Druhým klipem z podařeného alba z téhož roku je Anchorless, který může působit uklidňujícím dojmem díky záběrům na obří akvárium či na plavající tuleně. Samozřejmě na tom má podíl také hlas Pata Appletona.

Skvělou desku vydali De Phazz také v roce 2001. K albu Death by Chocolate natočili i stejnojmenný videoklip. Hudební publicisté poprvé označili hudbu De Phazz jako sofistikovanou zábavu nejvyššího stupně. „Je velmi zábavná, obsahuje řadu skrytých sarkatistických narážek,“ popsali takhle album, za které dostali De Phazz cenu Echo, která je německou obdobou ceny Grammy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Servírujeme hity v podání De Phazz