Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Serj Tankian vydá dvě alba. Jedno bude jazzové a druhé orchestrální

Redakce

Redakce

30. 4. 2013

Arménsko-americký zpěvák  Serj Tankian se rozhodl vyzkoušet něco nového, a to hned dvojmo. Prvním překvapením je vydání dvou alb krátce po sobě, v červnu a červenci.

Serj Tankian Zdroj: serjtankian.com

Serj Tankian Zdroj: serjtankian.com

Zpěvák se navíc vydává mimo své obvyklé rockové působení. První album totiž bude jazzové a druhé se zaměřením na klasickou hudbu.

Ambiciózním vstupem do vrcholné klasiky bude vydání alba Orca s již klasickým označením No. 1. Tato symfonie, která bude prvním z vydaných děl, vyjde 25. června. O necelý měsíc později pak spatří světlo světa druhé album, jehož názvem je vtipná slovní hříčka Jazz-iz-Christ.

Vznik symfonie Orcas umožnil projekt Kickstarter, který pořádá sbírky na umělecké počiny přímo od veřejnosti. Orchestr nahrával v Linci pod vedením dirigenta Wernera Steinmetze. Základem Tankianovy inspirace jsou skladatelé počátku 20. století , nebo také moderní tvůrci filmové hudby, například Philip Glass nebo Ennio Morricone.

Na albu Jazz-iz-Christ se kolektivně podílela řada hudebníků, například pianista Tigran Hamasyan, flétnista Valeri Tolstov nebo trumpetista Tom Duprey. Album bude obsahovat patnáct skladeb s prvky progresivního jazzu, elektroniky, ohlasy etnické hudby i rocku.

Tankianova symfonická tvorba bude představovana i koncertně. V září a říjnu vyjede s orchestrem na turné , které se bude konat pouze ve třech zemích:  Ukrajině, Rusku a Itálii. Turné také bude obsahovat části ze staršího orchestrálního díla Elect The Dead Symphony představeného roku 2010. Předcházet bude letní pódiové působení s metalovou kapelou, jejímž je frontmanem: System Of A Down.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Serj Tankian vydá dvě alba. Jedno bude jazzové a druhé orchestrální