Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Seriál The Guild: Pařmeni World of Warcraft bojují s realitou

Redakce

Redakce

12. 11. 2010

Pařmeni jsou většinou lidé, kteří mají své počítačové virtuální světy, kde bojují s nadpřirozenými bytostmi, sami se stylizují do elfů, kouzelníků či jiných stvoření a vesměs jim ve virtuálním světě nic nechybí. Jejich zkušenosti s reálným životem jsou bez výjimky chabé a utužování mezilidských vztahů není zrovna jejich parketa. Jak spolu budou vycházet v reálném světě?

Codex se zpovídá své věrné kameře Zdroj: youtube.com

Ač se seriál The Guild (skupina online hráčů Word of Warcraft) neřadí do sci-fi žánru, příběh se odehrává v blízkém okolí hráčů, kteří tráví všechen svůj volný čas u online hry World of Warcraft (WOW), jež je přenáší do fantaskního světa. Krátkometrážní komediální seriál představuje skupinu hlavních hrdinů přezdívajících si Rytíři dobra, kteří se znají pouze skrze internet. Jednoho dne se, ale shodou okolností všichni seznámí a to jim od základů změní jejich dosavadní pohodu.

S první a zároveň hlavní hrdinkou seriálu se diváci seznamují prostřednictvím webové kamery. Dalo by se říci, že si Codex (Felicia Day) vede webkamerový deník, jehož prostřednictvím se zbavuje stresu z nepříliš vydařených dní. Po její zpovědi přichází samotný příběh, který se nepřirozeně rychle zvrtne a postupně se na něj nabalí mnoho dalších nepříjemných situací.

Seriál The Guild vytvořila již zmiňovaná Felicia Day, jež je známá ze seriálů Buffy, přemožitelka upírů nebo Dr. Horrible’s Sing-Along Blog, jenž byl vytvořen Jossem Whedonem na základě seriálu The Guild. Pro námět o vyšinutých hráčích hry WOW nemusela Felicia Day chodit daleko, protože má s hraním velké zkušenosti.

První série díky fanouškům

Pro uskutečnění seriálu byly potřeba peníze, jež se neshánějí jednoduchou cestou, tudíž se The Guild realizoval jen díky věrným fanouškům, kteří na celou první sérii přispěli prostřednictvím online účtu. Od druhé série si webseriál přilepšil, protože ho sponzorovaly firmy XboX Live, Microsoft a Sprite.

Hlavní představitelé Rytířů dobra

Americká podívaná The Guild měla premiéru v létě 2007, zatím jsou natočeny pouze 4 řady. Na internet byly uvedeny i nepovedené, nebo vystřižené scény, které měly fanoušky navnadit na očekávané pokračování.

Přehnané a chytlavé charaktery

Příběh jednoznačně zaujme svými absurdními situacemi, které se s přibývajícími díly stále přiostřují. Charaktery hlavních postav jsou značně přehnané, ale rozhodně umí pobavit svou naivitou nebo přemrštěnou úzkoprsostí.

Kromě Codex se diváci setkají i s ostatními členy guildy Rytířů dobra, patří mezi ně Zaboo (Sandeep Parikh), který od samého začátku Codex otravuje svou vytrvalou a neopětovanou láskou, Work (Jeff Lewis) jakožto vůdce Rytířů dobra, přímá a vypočítává Tinkerballa (Amy Okuda), Bladezz (Vincent Casso), pubertální frajírek, jenž se v seriálu posléze proslavil svou modelingovou drahou, a Clara (Robin Thorsten) jako posedlá hráčka a nepovedená matka v jednom.

Dobře promyšlený marketing

Kromě webseriálu vznikly i vedlejší projekty, za kterými si rovněž stojí Felicia Day. Jde o videoklipy, které nenavazují na seriál, ale v určitém slova smyslu ho propagují. Jakmile si obyčejný člověk pustí videoklipy Do You Wanna Date My Avatar nebo Game On, příjemně se pobaví bez toho, aby znali seriál, z kterého vychází.

Věrní fanouškové si na domovských stránkách seriálu The Guild mohou koupit DVD, komiksy nebo trička s kreslenými postavičkami ze znělky, jež uvozuje každý díl.

Herci a jejich pařmenská dráha

Představitel Vorka Jeff Lewis sám dokonce vyzkoušel hru, aby lépe pochopil scénář. Jakmile si kdokoli nevěděl rady s některou zkratkou, Felicia Day ráda poradila, protože kromě WOW ovládá i jiné hry jako Mass Effect 2 nebo Dragon Age.

Seriál může každý sledovat na domovských stránkách, na českém internetu se objevil i s českými titulky. Dokonce dostal několik ocenění – Youtube a Yahho za webový seriál v roce 2008 nebo ocenění v roce 2009 za nejlepší webovou komedii. Felicia Day zvítězila v kategorii nejlepší herečky za rok 2009.

The Guild se hodí na odpočinkové vegetění, kdy si člověk potřebuje odpočinout od práce či učení. Pobaví pařmeny i obyčejné lidi, kteří s hraním nemají moc zkušeností. Jakmile divák bere seriál s nadsázkou, nebude zklamaný.

Název seriálu: The Guild
Délka: 4 série (46 epizod po 4 – 8 minutách)
Tvůrci seriálu: Felicia Day, Sean Becker, Kim Evey, Eanan Patterson,
Kanál originálního vysílání: –
Kanál vysílání u nás: –
Hrají: Felicia Day, Sandeep Parikh, Jeff Lewis, Amy Okuda, Vincet Casso, Robin Thorsten

Hodnocení: **** (70)%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál The Guild: Pařmeni World of Warcraft bojují s realitou