Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál One Tree Hill je mnohem víc než jen zábava pro teenagery

Redakce

Redakce

1. 10. 2011

FOTO: One Tree HillSilný příběh, kvalitní herecké výkony, to vše doplněno skvělou hudbou. Přijďte se podívat do městečka jménem One Tree Hill, do útulné kavárny, hudebního klubu nebo na basketbalové hřiště situované blízko řeky.

FOTO: One Tree Hill

Lucas je se svou Peyton i v nelehkých chvílích, Zdroj: distributor seriálu

Každý seriál musí nějak začít. Musí nabídnout divákovi příběh, zápletku, zkrátka něco, co ho přinutí nepřepnout na jiný kanál. V One Tree Hill (OTH) je to souboj, konkrétně sourozenecký. Lucas a Nathan jsou sourozenci, i když nevlastní. Každý má totiž jinou matku. Lucas (Chad Michael Murray) vyrůstal se svou matkou Karen (Moira Kelly) v malém domku na předměstí. Zkrátka obyčejný život, který mu zpestřovala láska ke čtení a basketbalu. Nathan (James Lafferty) oproti tomu vyrůstal v luxusu s otcem obou Scottů Danem (hlavní záporák seriálu). A hle, zápletka je na světě!

Chad Michael Murray se k hraní dostal opravdu netradičně. Kvůli zlomenému nosu musel do nemocnice, kde mu jedna ze zdravotních sester navrhla, zda by nechtěl být modelem. I když Chada lákala spíš herecká kariéra, přihlásil do soutěže v Buffalu, a vyšlo to! Pak už byl jen krok od vysněného světa herectví.

OTH je malé americké město, a tak jsou bratři nuceni se vídat, i když si zprvu nemohou přijít na jméno. Navíc je tady lstivý Dan, který pravého syna Nathana stále provokuje a žene ho proti Lucasovi… Lucas má ale jinou oporu. Kromě matky, se kterou si báječně rozumí, je tu i Danův bratr, strejda Keith. Za svou dobrotu také zaplatí a bude v tom mít prsty jeho vlastní bratr Dan.

Spojení dvou světů, to je Peyton

Tolik rozdílné sourozence Scottovy spojuje zprvu jediné, a to krásná Peyton Sawyer (Hilarie Burton). Tato mladá a talentovaná dívka skrývá mnoho. Libuje si v rockové muzice a také v hlubokých myšlenkách a malování… Jakožto Nathanem nepochopená, najde si postupně místečko v Lucasově srdci.

FOTO: Nathan a Lucas

Bratři jsou proti sobě jak v životě, tak ve hře

Kromě Peyton spojuje dva soky i Lucasova nejlepší kamarádka Haley (Bethany Joy Galeotti). Tato upovídaná a chytrá dívka je kamarádovi v životě rovněž velkou oporou. A zůstane to tak napořád. Kouzlo OTH je totiž v tom, že se postavy neuvěřitelným způsobem vyvíjejí. Vezměme si například postavu Brooke Davisové, nejlepší kamarádky Peyton. Na střední škole byla opravdu divoká a nezkrotná, nechyběla na žádném mejdanu a prošla náručí mnoha kluků.

Ale za pár let? Úspěšná módní návrhářka, která rozhodně ví, co chce. To je to kouzlo. Postavy působí tak reálně, že si diváka naplno získají. Kromě toho je v OTH slyšet mnoho hlubokých myšlenek, a to nejen z úst literárně nadaného Lucase. Zkuste se podívat a třeba zjistíte, jaký může mít význam slogan People always leave (lidé vždy odejdou) z úst Peyton.

Proč ten název?

Seriál OTH se točí ve městě Wilmington v Severní Carolině. Určitě vás zajímá, proč je potom třeba speciálního názvu pro město, proč zkrátka nestačí pojmenovat seriál Wilmington. Odpovědět by mohl tvůrce seriálu Mark Schwahn. Ten totiž rád poslouchá U2, a tak ho napadlo pojmenovat seriál podle jedné z jejich písní, konkrétně té s názvem One Tree Hill (pochopitelně).

Jistým lákadlem pro dámskou populaci je jistě herec ztvárňující roli Lucase, který oplývá koňskou dávkou krásy a mohl by tak konkurovat mnoha světovým modelům. Roli Lucase ale ani nemusel hrát – byla mu totiž nabídnuta role Ryana v seriálu O.C. Nakonec se ale rozhodl pro OTH. Navzdory tomu, že jeho seriálovou vyvolenou byla Peyton, v soukromém životě byl ženatý s představitelkou Brooke (Sophia Bush). Manželství se ale brzy rozpadlo…

Co dodat? Pokud vás zaujal nástin atmosféry v OTH, zkuste se také do městečka přijít podívat. Uvidíte tam mnohé. Třeba se vám tam zalíbí natolik, že už nebudete chtít jinam. Možná je škoda, že se u nás zatím OTH nevysílá, ale zážitkuchtivý divák si cestu vždycky najde.

One Tree Hill

Drama / Sportovní
USA, 2003, 60 min

Režie: Gregory Prange, Bryan Gordon, Keith Samples, Sanford, …
Hrají: Chad Michael Murray, Hilarie Burton, Paul Johansson, Sophia Bush, Barbara Alyn Woods, Danneel Harris, Antwon Tanner, Barry Corbin, Craig Sheffer, Scott Holroyd, Moira Kelly, Daniella Alonso, Jackson Brundage, Bryan Greenberg, Andrea Bowen, Rick Fox, Sheryl Lee, Michael Harding, Michael Copon, Melissa Claire Egan, Stacey J. Aswad

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál One Tree Hill je mnohem víc než jen zábava pro teenagery