Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál Flight of the Conchords: Too many dicks on the dance floor

Redakce

Redakce

25. 9. 2010

flight_of_the_conchords4-R_Jaburkova-480x360Jejich kapela přišla ke svému názvu nějak takhle: Jemaine šel do koupelny a všiml si, že jejich záchod má značku Concorde, vrátil se z koupelny a navrhl jméno Conchord a Bret řekl co takhle Flight of the Conchords a Jemaine řekl okej a Bret řekl okej a Jemaine řekl tak teda okej a Bret řekl měli bychom jít na ten koncert, nebo přijdeme pozdě.

Zdroj: http://quaedam.files.wordpress.com

Flight of the Conchords Zdroj: quaedam.files.wordpress.com

Jemaine Clement a Bret McKenzie jsou dva Novozélanďané. Nemají se rádi s Australany, u všech svých fórů mají absolutní poker face a při nejneuvěřitelnějších  scénách se tváří jako při nákupu rohlíků. Taky mám dobrý důvod si myslet, že si na nic nehrají, protože v seriálu používají stejná jména jako v reálném životě. A jelikož Nový Zéland měla dlouho pod palcem Británie, evidentně je jim suchý humor vlastní.

Hudební nářez

Je fakt, že většina amíků jim nerozumí pro jejich směšný novozélandský přízvuk, ale díky tomu se třeba obyčejné novozélandské yes stane důvodem k popukání. Perlou každého dílu jsou ale songy, ve kterých se kluci snaží řešit nějaký ten ústřední issue. Texty jsou absolutně dotažené a jeden má tendence pochybovat, jestli to náhodou nemyslí vážně. Písně jsou vždy zabalené do formy parodie na ten či onen hudební styl od hiphopu po minimalistické techno, dokonce i aranžmá je bez vyjímky zvládnuté pecizně.

Vážně, už dlouho jsem se takhle dobře nepobavila u rapu. Bret a Jemaine dokážou z kyselých hroznů udělat španělské mušky. Navíc weird faktor obou protagonistů se nebezpečně blíží bodu varu, takže jestli jste jseště stále nepodlehli, určitě aspoň Bretův ultra vysokej beegeesovej falzet nebo Jemainův gangsta bass a vůbec celé jejich impresárium hudebních stylů vás nemůže nechat chladnými.

Tvrdá škola New Yorku

Když Bret a Jemaine přijedou do NY, aby se proslavili svojí hudbou, najmou si manažera Murrayho, který se jim snaží pomáhat (aspoň si to myslí) konečně najít nějaký ten gig. No, najmou… Murray dosud pracoval jako úředník na novozélandské ambásádě v New Yorku, ale když se setkal s Jemainem a Bretem, kteří hned z kraje v NY ztratili pasy, nabídl jim své manažerské schopnosti.

Krom Murrayho nezdolného entusiasmu pro konání band meetings a mile trapného taťkovského komplexu, je božský i jeho smysl pro úctu k rodné novozélandské hroudě, kterou dává najevo především vyvěšováním plakátů ve své kanceláři s citáty jako New Zealand… Why not? nebo New Zealand. Like Scotland, but further.

Zdroj: http://www.greenbaypressgazette.com

Flight of the Conchords Zdroj: greenbaypressgazette.com

Postavy, které mají šťávu

Další figurkou, která se nedá přehlédnout, je Mel, jediná, zato náruživá fanynka Flight of the Conchords (Murray se ale s klukama domluvil, že o ní budou radši mluvit jako o Fan base). Mel je posedlá Bretem i Jemainem, snaží se sbalit jednoho, druhého, oba, nebo prostě jen toho, který z nich sedí vedle ní blíž v autě. Kluci se jí pochopitelně snaží všemožně zbavit a když to nejde, aspoň ignorovat její neustálé narážky na sex. Tomu všemu většinou apaticky přihlíží její manžel.

Nakonec je tu jejich kámoš Dave, týpek ze zastavárny. Snaží se vypadat jako ten, co má nadhled, plno zkušeností a jasný názor. Samozřejmě, že kluci mu to žerou, i přesto, že je úplně stejný looser jako oni. Taky by se to ale dalo říct tak, že Dave je borec a nebojí se to přiznat. To ho dělá neodolatelným terčem pro většinu trapných scének, jako když vyjde na světlo, že stále bydlí s rodiči („Toho si nevšímejte, jen mi tu squatuje nějaká banda starejch hipíků“) a většina jeho sexuálních dobrodružství je podezřele podobná ději pornokazet, které sleduje ve svém krámku.

Zdroj: http://allroq.files.wordpress.com

Flight of the Conchords Zdroj: allroq.files.wordpress.com

Možná je ze startu těžké přistoupit na tenhle nový druh suchého humoru, ale Conchordi si ve všech dílech drží laťku plus mínus stejně vysoko, jsou vtipní, invenční a navýsost neotřelí. Celé je to neskutečně trapné, ale tím dobrým způsobem, který nenechá vaši bránici na pokoji. A závěrem – pokud tomuto seriálu propadnete stejně jako já, rozhodně si nenechte ujít novozélandský film Eagle vs. Shark.

Flight Of The Conchords (TV seriál)

Komedie / Hudební
USA, 2007, 27 min

Režie: Troy Miller, Taika Cohen, Michel Gondry
Hrají: Jemaine Clement, Judah Friedlander, Rachel Blanchard, Bret McKenzie, Rhys Darby, Arj Barker, Aziz Ansari, Joan Angela Hess, Frank Wood, Sarah Burns, Demetri Martin, Kristen Wiig, June Diane Raphael, Kristen Schaal, Lucy Lawless, Jim Gaffigan, Sutton Foster, Will Forte, Eliza Coupe, David Costabile

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Flight of the Conchords: Too many dicks on the dance floor