Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Sergej Lukjaněnko: Lord z planety Země

Redakce

Redakce

25. 11. 2009

sergej-lukjanenko-lord-z-planety-zeme-perexMůže se stát, že odvážný mladík zachrání v parku holčičku před dotěrnou partou chuligánů. A po čase se ukáže, že se jednalo o princeznu vzdálené hvězdné soustavy, která ho požádá o pomoc. Jeho souboj s nežádoucím nápadníkem je pouhou předehrou v lavině událostí, v nichž hraje stále významnější roli.

sergej-lukjanenko-lord-z-planety-zeme

Hrdina se účastní  mezihvězdných válek kosmických civilizací, které zaplňují celý vesmír, odhaluje tajemství civilizace Rozsévačů. Vzdálenosti ani čas nejsou omezením, zbraně jsou hodny velikosti bitev. Populární autor se v této trilogii rozmáchl skutečně v kosmickém měřítku.

Obsahuje povídku Princezna stojí za smrt a romány Neexistující planeta a Skleněné moře. (anotace)

Sergej Lukjaněnko se proslavil zejména sérií Hlídek (Denní hlídka, Noční hlídka, Šerá hlídka, Poslední hlídka) a své čtenáře si získal drzým glosováním okolního světa.  Ve svých románech se věnuje měření sil stoupenců Světla a Tmy.

S jeho příběhy máte možnost procestovat svět, objevovat vesmír a dozvědět se něco málo o reáliích současného Ruska, kam děj některých svých románů zasazuje.

Kniha známého hlídkaře se na pultech objeví 30. listopadu, fanoušci se tedy můžou těšit na pěkný dárek k Vánocům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sergej Lukjaněnko: Lord z planety Země