Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sepultura v červnu odehraje 6 koncertů v Česku, v Budějovicích i v Bílině

Martin Peška

Martin Peška

8. 4. 2012

Brazilská metalová skupina Sepultura zavítá v rámci svého turné v roce 2012 i do Česka, kde má naplánováno hned 6 koncertů. Ve Velkém Meziříčí, Krnově, Českých Budějovicích, Mnichově Hradišti, Pardubicích a v Bílině.

FOTO: Sepultura

Koncerty se mají uskutečnit od 10. do 15. června, kromě vystoupení v kulturních domech čeká skupinu i open air festival Bořeň Mysteria v Bílině. „Sepultura přijíždí podpořit své aktuální album Kairos, které vyšlo u hudebního vydavatelství Nuclear Blast 24. června 2011,“ řekl pro TOPZINE.cz Martin Fořt z boxingové agentury, která do České republiky kapelu přiváží.

Informace o zastávkách Sepultury v ČR
10. 6. Velké Meziříčí (Jupiter Club)
11. 6. Krnov (MC Kofola)
12. 6. České Budějovice (KD Vltava)
13. 6. Mnichovo Hradiště (Vostrov)
14. 6. Pardubice (KD Ideon)
15. 6. Bílina (Bořeň Mysteria Open Air)

Tak jako předcházející album Roots byla i loňská novinka nahrána v Trauma studiích v brazilském městě Sao Paulo. Produkce se ujal producent Roy Z (Judast Priest, Halford, Bruce Dickinson, Helloween atd.).

„Zatímco při první návštěvě České republiky v roce 1996 si Sepulturu pod střechu nabité pražské Sportovní haly přišlo poslechnout patnáct tisíc příznivců, v posledním desetiletí dávají muzikanti ze Sepultury přednost menším sálům, kde si užívají těsnější kontakt s fanoušky,“ uvedla za pořadatele budějovického koncertu Lucie Bartošová.

Sepultura (v portugalštině znamená hrobka – poznámka redakce) se na hudební scéně pohybuje více než 27 let, za tuto dobu vydala 12 studiových alb, kterých se po celém světě prodalo přes 20 milionů kopií.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sepultura v červnu odehraje 6 koncertů v Česku, v Budějovicích i v Bílině