Menu
TOPZINE.cz
Technologie

SEO – kompletní optimalizace webu pro vyhledávače

Chcete se podílet na tom, aby vaše webové stránky měly úspěch a získaly co největší počet návštěvníků?

Máte vlastní webové stránky ať už jako firma, organizace či jednotlivec a chcete, aby se staly navštěvované co největším počtem uživatelů internetu? Váš cíl je pochopitelný, a aby tomu tak doopravdy bylo, tak od toho je potřebná odborná pomoc SEO. Jak to vše probíhá, tak o tom vám víc řekne SEO specialista s letitou působností na trhu v ČR i na Slovensku.

Webové stránky uzřely světlo světa a jak teď docílit jejich návštěvnost?

 To je dobrá otázka. Spousta vlastníků webových stránek si totiž myslí, že stačí web pouze vytvořit a hned je natolik aktivní, že si jej samotní uživatelé najdou. Webům je však potřebné pomoci, aby se dostaly do povědomí širokého okruhu uživatelů. Může jít tedy o registrace do katalogů, placené reklamy, sociální sítě, blogy a podobně, ale nejvíce uživatelů se na stránky dostane přes vyhledávače. A s tím pomáhá kvalitní SEO.

Můžete nám přiblížit co je SEO?

 SEO je v první řadě zkratka z anglického Search Engine Optimization. V češtině optimalizace pro vyhledávače. V praxi jde o moderní proces, kterého úkolem je zajistit webům co nejlepší viditelnost ve vyhledávačích a tím zvýšit návštěvnost. Nejedná se o reklamu, ale zachycení návštěvníků přes vyhledávače.

A jak takové zachycení návštěvníků přes vyhledávače probíhá?

 Jde o záležitost, kterou každý uživatel dělá denně a automaticky. Otevřete si vyhledávač třeba Google nebo Seznam a do řádku vyhledávání napíšete nějaké klíčové slovo či frázi, protože hledáte produkt, informaci nebo službu. A na základě těchto slov vám vyhledávač nabídne seznam www stránek, které nabízejí to, co vy hledáte. A obvykle si každý vybere z nabídek stránek, které jsou hned na první stránce vyhledávače, protože jsou považované za nejkvalitnější a nejdůvěryhodnější. Jen málo kdo se podívá i na nabídky webů na dalších listech vyhledávače. A tohle je zásluhou právě kvalitního SEO. Cílem SEO je totiž nastavit stránky tak, aby byly přijatelné pro vyhledávače, měly přední pozici a tím i větší počet návštěv.

Tak to máte zcela určitě pravdu, děláme to tak nějak již automaticky. Jaké kroky k těmto cílům SEO používá?

 SEO používá tzv. off-page faktory a on-page faktory. V případě první varianty jde o tvorbu zpětných odkazů, PageRank a ve druhém případě především o kvalitu obsahu samotného webu, jeho strukturu, funkce, navigaci, klíčová slova, tvar URL, copywriting a mnoho dalších aspektů. Správně provedené SEO je závislé na individuálním přístupu, takže určitě ne formou různých akčních balíčků a podobně. Snažíme se o to, aby byl web co nejvíc friendly pro vyhledávače a dosáhnul požadovaný úspěch a svoji pozici na internetu. A to je dlouhodobý proces založení na individuálním přístupu, pravidelnosti a intenzivnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SEO – kompletní optimalizace webu pro vyhledávače