Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sensation Celebrate Life: Nezapomenutelná noc ve znamení bílé barvy

Redakce

Redakce

29. 5. 2011

Včerejší noc se v Praze konala Sensation Celebrate Life. Celá O2 arena se zahalila do bílé barvy a šestnáct tisíc návštěvníků se nechalo unášet hudbou naservírovanou od DJských hvězd jako Sharam, Hardwell nebo Fedde le Grand.

Fedde Le Grand, Zdroj: feddelegrand.com

Je něco okolo sedmé večer, jedeme k O2 areně a čím víc se blížíme, tím víc lidí v bílé potkáváme. Před halou se to již hemží bílými davy a všude panuje atmosféra, ze které je cítit nadšení, očekávání a hlavně pořádná chuť zařádit si.

Když jsme konečně v hale, zbývá ještě několik minut do začátku, a tak máme čas porozhlédnout se trochu okolo sebe a obdivovat bílé outfity návštěvníků, od těch obyčejných až po ty nejvýstřednější. Přehlídka to byla bezpochyby zajímavá, fantazii se zde opravdu meze nekladly. Už se ale pomalu blížila půl desátá, a tak jsme zanechali pozorování a zamířili dovnitř na zahájení jedné z největších party roku.

Uprostřed haly byla postavena obří konstrukce zahalená do bílého plátna a koukaly pouze přilehlé kosočtverce, které blikaly a zářily nejrůznějšími efekty. Kolem dokola jak dole, tak na tribunách téměř všichni tancovali. Zahájení bylo jako vždy velkolepé – světla, lasery, ohňostroje a jako první DJ se představil Mr. White.

Jakmile se objevil u svého DJ pultu na konci haly, všichni začali jako na povel pařit ještě mnohem víc než předtím. Mr. White dostal příchozí bezpochyby do varu, ale již po půl hodině jeho DJského vystoupení se nám zdála hudba poněkud monotónní a po hodině jsme už byli celkem unavení. Po půl jedenácté však konečně přišla změna, která nás opět probrala k životu, a to AN21&Max Vangeli.

Bílé plátno z obří konstrukce uprostřed zmizelo a místo něj se teď nad hlavami tisíce lidí tyčil obrovský otáčivý DJský pult, ke kterému ze všech stran vedla malá schodiště, která se náhle otevřela a během několika vteřin byla plná návštěvníků, kteří tancovali dole přímo u schodů a nyní si mohli užít pocit trsat přímo u DJ pultu.

Celá noc se začala ubírat tím nejlepším směrem, protože jen co jsme prohlásili, že „tohle je ta největší pecka“, okamžitě jsme museli změnit názor, jelikož ta následující věc byla ještě lepší. Celý večer jako by se stupňoval a s každou minutou nás Sensation bavila víc a víc. U DJ pultu se postupně vystřídali ještě Sharam, Fedde le Grand, Joris Voorn & 2000 and One a Hardwell.

O nezapomenutelné efekty zde nebyla nouze. V jednu chvíli se nad hlavami diváků vznášely obří nafukovací balony, které měnily barvy, jindy zas do vzduchu vystřelovaly ohnivé gejzíry nebo bílé kouře. Nechyběla ani pořádná laser show, kdy z ničeho nic z tribun začaly svítit stovky zelených laserů, které vytvořily ve vzduchu úžasnou světelnou pavučinu.

Celému večeru jednoznačně dominovali Fedde le Grand a Hardwell, kteří podle mého názoru dokázali rozproudit krev publiku ze všech nejvíc. „Fedde le Grand byl naprosto nejlepší. Potřebovala jsem strašně na záchod, ale prostě jsem nemohla přestat tancovat. Musela jsem to vydržet než skončí,“ řekla nám devatenáctiletá Petra z Ústí nad Labem. „Hardwell a Fedde Le Grand mě zvedli ze židle, a to moc netančím,“ svěřil se třiadvacetiletý Marek z Prahy, který je na Sensation už po třetí.

Sensation Celebrate Life bych shrnula jako nezapomenutelnou noc ve znamení bílé barvy, tance, té nejlepší houseové hudby, dech beroucích efektů a jedinečné atmosféry, která ve vás zanechá vzpomínku jako na jednu z nejlepších party, na kterých jsem kdy byl. Jen těžko lze tuhle akci popsat slovy, po dnešní noci jsem naprosto přesvědčená, že ten, kdo to nezakusí na vlastní kůži, nepochopí a jakmile zažijete Sensation jednou, víte, že příští rok musíte jet znovu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sensation Celebrate Life: Nezapomenutelná noc ve znamení bílé barvy