Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Semi Precious Weapons: Rock’n’roll ještě nikdy nevypadal tak nádherně

Redakce

Redakce

13. 8. 2010

Nemají na zaplacení nájmu, ale jsou zatraceně nádherní. Přitažliví už byli jako děti a rock’n’roll ještě nikdy nevypadal tak krásně jako v jejich podání. Bašta rock’n’rollu New York zrodila další skupinu, pro kterou je jejich rockové vyznání modlou a pro kterou není nic báječnějšího než sex, v nejlepším případě rovnou na pódiu. Semi Precious Weapons se ještě před třemi lety potáceli v malých rock’n’rollových barech a klubech, dnes hrají ve světových vyprodaných arénách.

Newyorská kapela Semi Precious Weapons, Zdroj: semipreciousweapons.com

Čtyřčlenná newyorská kapela se zformovala v roce 2006 se zapřísáhlým vyznáním rock’n’rollu. Její hlavní ingrediencí však nejsou přidrzlé pobuřující texty ani počet zničených paliček za koncert, ale frontman skupiny Justin Tranter. Excentrický osobitý charakter v kombinaci se vzhledem, který je inspirován Tinou Turner a Sharon Stone, pumpuje fanouškům do žil divokou a volnou představu života.

Jak už to u rock’n’rollových skupin bývá, tak jejich největší devízou je pořádný živý nářez. Kapela po svém vzniku vymetá menší lokální bary a kluby a pomáhá jí další rock’n’rollová duše, Stefani Germanotta, ze které se brzy vylíhne popová bohyně 21.století Lady GaGa. Ta na své hudební bratry nezapomene ani poté, co se stane slavnou, a vezme je na celosvětové megalomanské turné The Fame/Monster Ball Tour, které zavítá v listopadu do Prahy. Kapela najednou hraje noc co noc před několikatisícovým osazenstvem a získává si své posluchače.

Tranter a spol. předvádí nefalšovanou rock’n’rollovou show; neváhají do publika vyprsknout několik litrů šampaňského, před všemi lidmi se svléct nebo se na velkém jevišti políbit s tím, kdo zrovna přijde pod ruku. Nejednou to byla samotná Lady GaGa. Jak Tranter zdůvodňuje, pokouší se mezi usedlou nalinkovanou mládež znovu vlít svobodomyslnost a volnost, které v minulém století krystalizovaly za oceánem.

Skupina osobitých borců vydala letos druhou studiovou desku You Love You, na které svou výraznou stopu zanechal Grammy ověnčený producent Jack Joseph Puig. Tenhle chlápek stojí za úspěchem skupin Goo Goo Dolls, No Doubt nebo Black Eyed Peas. A v prodejních žebříčcích se znovu ukázala hlavní doména skupiny, a to živá vystoupení. V každém městě, ve kterém skupina svoji charakteristickou placku propagovala, se dostala do TOP 15 v albové hitparádě. Dne 17. listopadu se o síle živého ducha kapely dozví i hlavní město České republiky Praha a uvidíme, jestli po vzoru ostatních národů kapele propadne také.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Semi Precious Weapons: Rock’n’roll ještě nikdy nevypadal tak nádherně