Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Selena Gomez: Další slečinka, která má našlápnuto k velké kariéře

Veronika Jílková

Veronika Jílková

20. 4. 2010

Selena Marie Gomez, další mladá herečka, zpěvačka a textařka, která dokázala v posledních letech pořádně prorazit. Je to její krásou, nebo talentem? Obojím! U této slečny je možné všechno…

Selena Gomez se narodila 22. července 1992 v Grand Prairie ve státě Texas. Její otec Ricardo Gomez pochází z Mexika, matka Mandy Teefey, bývalá divadelní herečka, je z poloviny italského původu. Jméno dostala po zpěvačce Seleně.

Seriálové začátky

Svoji hereckou kariéru zahájila ve svých sedmi letech rolí v dětském televizním seriálu Barney & Friends. Získala roli Gianny v sedmém a osmém pokračování seriálu. Účinkovala také v různých reklamních spotech pro firmy Walmart, Hasbro a T.G.I. Friday’s. V roce 2003 získala malou roli v rodinném snímku Spy Kids 3D. Objevila se i v televizním filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění. Ve stejném roce získala i svou první hlavní filmovou roli, když se objevila ve krátkometrážním Brain Zapped.

V roce 2004 ji objevila společnost Disney v rámci prvního celosvětového castingu. Účinkovala v seriálu Sladký život Zacka a Codyho jako Gwen, ve třech epizodách seriálu Hannah Montana jako Mikayla. V roce 2007 vyhrála casting pro roli Alex Russo v seriálu společnosti Disney Kouzelníci z Waverly, jehož premiéra se uskutečnila v témže roce.

Jedním z jejích novějších filmů je Ramona and Beezus

Během roku 2008 účinkovala v animovaném filmu Horton a v pokračování filmu Moderní popelka s názvem A zase jedna popelka. Ve stejném roce vyhrála casting pro roli Carter do filmu Program na ochranu princezen.

Selena v roli zpěvačky

Ještě stihla podepsat nahrávací smlouvu s Hollywood Records a nazpívala písně k soundtrackům Tinker Bell, A zase jedna popelka a Kouzelníci z Waverly. Její kapela Selena Gomez & Scene vydala své debutové album Kiss & Tell dne 29. září 2009. Obsahuje hity jako Tell me something I don’t know, Naturally a Falling Down.

Díky odstěhování z Texasu do Kalifornie v roce 2004 se stala členkou Disney Friends, kde se seznámila s Demi Lovato (zde její profil). Staly se z nich nejlepší přítelkyně a zahrály si společně v Programu na ochranu princezen.

Selena miluje zpěv, roztleskávání, měří 165 cm a v roce 2009 nazpívala klip Send it on společně se svými Disney přáteli: skupinou Jonas Brothers, Miley Cyrus a Demi Lovato. Píseň se vyhoupla na první příčky hudebních žebříčků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Selena Gomez: Další slečinka, která má našlápnuto k velké kariéře