Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Sejmout zabijáka na DVD: Vzduchem létají auta a není to Kobra 11

Příběh gangsterů z clevelandského podsvětí seznamuje diváky s tamními poměry v 70. letech minulého století. Intriky, špinavé dohody a nájemné vraždy jsou denním chlebem. Začíná krvavá válka gangů, díky které město získá přezdívku Bomb City.

FOTO: Kill this Irishman

Kill this Irishman, Zdroj: distributor filmu

Film

Danny Green (Ray Stevenson) byl Američan irského původu a tento film, založený na skutečných událostech, nás provádí zlomovými okamžiky jeho života. Typická ukázka toho, jak se z obyčejného dělňase stane obávaný gangster. A navíc se ho nejde jen tak zbavit. Řídí se jen vlastní morálkou a provází ho štěstí a odvaha pravého keltského válečníka.

V hlavní roli se objevuje Ray Stevenson (47), kterému rozhodně nelze upřít jistou dávku šarmu. Mohli jsme ho vidět ve filmech Benga v záloze či Thor. Pro ztvárnění Dannyho Greena ho předurčil nejen jeho irský původ, ale i podoba se skutečnou postavou. Především tedy v Greenově knírkovém období.

Danny povstal z lidu, aby sesadil nespravedlivého a nadutého šéfa odborů. Sám se dostává na ono uvolněné místo a roztahuje v ulicích Clevelandu své sítě. Sledujeme jak opět padá na dno, aby se mohl vrátit v drsnějším kabátě. Slušně řečeno jako vymahač dluhů a doslova jako profesionální mlátička. A tak pomalu, ale jistě opět šplhá vzhůru. Až do nebe.

Snímek působí místy dokumentárně. Zaměřuje se především na aktuální prostředí, v němž se hlavní postava nachází. Není zde příliš místa pro rozpitvávání povahového profilu Dannyho Greena. Tomu, aby film nepůsobil jako strohá biografie, zabraňuje použití vypravěče. Je jím policista Joe (Val Kilmer), který zná Dannyho z dětství a, i když stojí oba na jiné straně zákona, má pro něj jistou slabost.

Jaká mafie? Já jsem z odborů!

Kromě Vala Kilmera (Top Gun, Kiss Kiss Bang Bang) se ve vedlejších rolích objevují i další známá jména. Například Christopher Walken (Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Nesvadbovi) či Vincent D’Onofrio (Muži v černém, Rozchod!). Snímek je celkově obsazen méně známými herci, a tak mu rozhodně prospívá, když si divák povšimne pár známých tváří.

Atmosféra v Sejmout zabijáka je spíše vážná, ale je zde prostor i pro smích či němý úžas. Diváci zaměření na akci si budou nejvíce užívat vypuknutí války gangů v ulicích Clevelandu, kdy budou všude kolem létat kusy aut. Také se ale mohou dozvědět, jak udělat z dřevěného dvoupatrového domu dům jednopatrový, a to pomocí jedné dobře umístěné bomby.

DVD

Disk neobsahuje žádné bonusy. K dispozici je ovšem výborná kvalita obrazu a sympatický grafický design. Gangsterku si můžete vychutnat v originále s českými titulky (i pro neslyšící) nebo v tradičně dobrém českém dabingu.

Sejmout zabijáka (Kill The Irishman)

Akční / Krimi
USA, 2011, 106 min

Režie: Jonathan Hensleigh
Hrají: Ray Stevenson, Val Kilmer, Christopher Walken, Vinnie Jones, Linda Cardellini, Vincent D‘Onofrio, Laura Ramsey, Mike Starr, Robert Davi, Fionnula Flanagan, Bob Gunton, Paul Sorvino,Jason Butler Harner, Tony Lo Bianco, Vinny Vella, Marcus Thomas, Jeff Chase

Zvuk: český 5.1, anglický 5.1
Titulky: české
Bonusy: žádné

Hodnocení filmu: 3***
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sejmout zabijáka na DVD: Vzduchem létají auta a není to Kobra 11