Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Šéfredaktor Topzine.cz natočil film o bráškovi Kukyho. Nebo je vše jinak? Podívejte se!

Redakce

Redakce

24. 1. 2011

!Video uvnitř! Nový film s názvem Tony a výlet na Měsíc měl premiéru 22. ledna v Praze. V kinech jej však neuvidíte. Jedná se o nízkorozpočtový snímek natočený na motivy stejnojmenné povídky. Zhlédnout ho můžete například na youtube.com.

Jan Tesárek hraje Tonyho Foto: Radek Lang, Topzine.cz

Scénář filmu vznikal podle povídky z roku 2005 Tony a výlet na Měsíc, jejímž autorem je Radek Lang. Natáčelo se během září a listopadu loňského roku v Praze a ve vsi jménem Křivsoudov, jehož dominantou je zdejší kostel Narození Panny Marie ze třináctého století (ve filmu se objeví v exteriéru i interiéru).

Přečtěte si povídku, podle které byl snímek natočen.

Režie a kamery se ujal Radek Lang. V hlavní roli se objevil Jan Tesárek jako Tony. Ve vedlejších rolích hráli Jan Klíma, Zuzana Korošová, Lenka Králová, Nikola Mojžíšová, Ondřej Šuran, Patrik Toula a Lukáš Bauer.

Že by bráška Kukyho? Nebo je všechno jinak? Foto: Radek Lang, Topzine.cz

Film žánrově spadá pod symbolismus či podobenství. Objevují se v něm prvky surealismu. Svou stopáží deseti minut se řadí mezi krátkometrážní filmy. Natáčen byl na kameru Panasonic TM700 a mikrofon Rode VideoMic.

Svými možnými interpretacemi odkazuje především ke společnosti jako takové. Jakou úlohu v ní má jednotlivec? Kam až sahá hranice osobní svobody či manipulace okolím? Může být rutina zárukou štěstí, nebo jen vězením duše? Jak dopadne souboj principů?

Film doporučujeme zhlédnout na celé obrazovce (na youtube) a ve vysokém rozlišení (720p nebo 1080p).

V případě zájmu o kontaktování autora s názorem na film či jinými komentáři mu můžete napsat email na radek.lang@topzine.cz.

Tony a výlet na Měsíc

podobenství / symbolismus
Česká republika, 2011, 10 min.

Režie: Radek Lang
Hrají: Jan Tesárek, Jan Klíma, Zuzana Korošová, Lenka Králová, Radek Lang, Nikola Mojžíšová, Ondřej Šuran, Patrik Toula a Lukáš Bauer

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Šéfredaktor Topzine.cz natočil film o bráškovi Kukyho. Nebo je vše jinak? Podívejte se!