Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Šedou barvu nenosí jen šedé myšky

Kolekce šedých doplňků od H&MMáme tu zase náš víkendový barevný seriál. Další barvou bude šedá. Pro některé barva studená a nevlídná, pro jiné barva luxusu a elegance. Kam se řadíte vy? Pojďte se s námi podívat, co o sobě šedá prozradí.

Kolekce šedých doplňků od H&M

Kolekce šedých doplňků, Zdroj: H&M.com

Barva myší srsti, kamene nebo kovu s sebou nepřináší téměř žádné emoce. Je velice konzervativní, důstojná a uhlazená. Vyvolává pocity opatrnosti a ochoty ke kompromisům. Není v ní vzrušení, je nevýrazná, pracovní a v některých odstínech velmi chladná. Šedá barva působí smutně a velmi pasivně.

Ale nemyslete si o šedé jen špatné věci. Není to jen barva smutku, ale i luxusu a elegance. V kombinaci s bílou vypadá úžasně, věřte mi.

Interiér v šedé

Vedle přírodně zbarvených stavebních materiálů vypadá šedá dobře, protože ještě zdůrazní jejich vlastní barevnost. Je ideální tam, kde mají prostory působit nevtíravě a neutrálně. Hodí se téměř pro každý druh nábytku. V kombinaci s černou působí ještě více pesimisticky, proto se této kombinaci raději vyhněte.

FOTO: Šedá barva na oblečení a doplňcích

Využijte podobnosti šedé barvy se stříbrnou, Zdroj: Topshop, H&M.com (náramky)

V prostorné koupelně bude šedá vypadat velmi dobře, zvlášť když ji doplníte nějakou hřejivou barvou. Pokud chcete zvolit šedou barvu do obývacího pokoje, doporučuji kombinaci s bílou. Pro luxusnější vzhled můžete použít známé nalepovací tapety ve tvaru například bublin nebo abstraktních obrysů.

Šedá v módě

Někteří odborníci doporučují zvolit právě šedou místo oblíbené černé nebo tmavě modré jako základ vašeho oblečení. Díky šedé z vás bude vyzařovat loajalita a nestrannost. Pokud ji navíc vhodně zkombinujete, docílíte elegantního a sexy vzhledu. Šedou můžete kombinovat s různými barvami. Nemusíte se bát ani těch velice pestrých. Šedá má totiž tu výhodu, že tyto barvy dokáže tlumit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Šedou barvu nenosí jen šedé myšky