Menu
TOPZINE.cz
Sport

Začíná Tour de France 2010! Podívejte se na trasu ve 3D videu

Redakce

Redakce

3. 7. 2010

Foto: Roman KreuzigerCyklistický svátek v podobě slavné Tour de France opět startuje. Je se na co těšit. Sedminásobný vítěz Lance Armstrong na nejslavnějším etapovém závodu už třiaosmdesátkrát oblékl žlutý dres vedoucího závodníka. Letos jede do Francie naposledy. Španěl Alberto Contador hodlá zopakovat loňské prvenství.

Foto: Roman Kreuziger

Roman Kreuziger v trikotu italské stáje Liquigas, Foto:Markéta Navrátilová

Nejslavnější cyklistický závod odstartuje v sobotu úvodním prologem v nizozemském Rotterdamu, vrchol pak nastane 24. července v Paříži. Celkem borci našlapou ve Francii, Nizozemsku a Belgii celých 3642 kilometrů.

Roman Kreuziger jede do Francie podle svých slov prodat vynikající formu a minimálně potvrdit loňské deváté místo. „Je mi ale jasné, že obhájit deváté místo může být boj. Mým cílem je nicméně první desítka,“  uvádí před startem Kreuziger.

Trikoty na Tour:
Žlutý dres – vedoucí jezdec
Zelený dres – nejlépe bodovaný jezdec
Bílý dres s červenými puntíky – nejlepší vrchař
Bílý dres – vedoucí jezdec do pětadvaceti let

Zajímavé okamžiky jistě nabídne 3. etapa Wanze – Arenberg Porte du Hainaut, která je postrachem všech závodníku. Pavé. Toho se bojí celý peloton. V naší mateřštině toto slovo znamená dlažební kostky. Jenže pěkně zákeřné. Jak se s nimi vypořádá Roman Kreuziger s týmovým kolegou Bassem, si budeme muset počkat do úterý 6. července, kdy se etapa pojede.

Do závodu je přihlášeno dvaadvacet stájí a sledovat je můžete buďto v 30 minutovém sestřihu na ČT4 nebo v průběhu celé etapy na Eurosportu.

Grafické znázornění průběhu Tour de France:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Začíná Tour de France 2010! Podívejte se na trasu ve 3D videu