Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Sedm věcí, které učiní vaši zahradní party nezapomenutelnou

Redakce

Redakce

30. 7. 2010

Léto je ideální čas pro pořádání večírků. Stačí parta dobrých přátel, dostatek jídla a pití a úspěch je zaručen. Přinášíme vám několik nápadů, na které určitě nesmíte zapomenout, pokud chcete vaší party dovést k naprosté dokonalosti.Základem každého večírku je dobré jídlo a pití. Pokud pořádáte večírek na zahradě, nakupte dostatečné zásoby masa. Milovníci klobás dnes seženou 100 gramů této pochutiny za cenu okolo deseti korun. Kilo kuřecího či vepřového vás vyjde na necelých sto korun. K masu nesmí chybět také čerstvé pečivo a zelenina z vlastního výběru.

A čím zapít vydatné občerstvení? Pivo je téměř samozřejmostí, stejně jako lahev dobrého vína. V módě je dnes, kromě bílého a červeného, také víno růžové. Tato vína jsou lehká a osvěžující, a tak je odborníci doporučují podávat na všelijakých party či oslavách. Nejlépe totiž chutnají v kombinaci se zeleninou a grilovaným masem. Jejich cena se v průměru pohybuje okolo padesáti až devadesáti korun, hodně záleží na zemi původu.

Pro řidiče a pro ty, kdo si na alkohol nepotrpí, je na trhu velké množství nealkoholických nápojů od ovocných džusů až po různé druhy minerálních vod, které většinou nejsou dražší než dvacet korun.

Zdroj: pictures.com

Talíře a výzdoba

Další nezbytností, kterou pořídit na party, je nádobí. Nejlepší je nakoupit papírové talíře a plastové příbory s kelímky. Nehrozí tak rozbití drahé porcelánové soupravy a pořezání se od střepů. Celkově vás nákup tohoto jednorázového nádobí vyjde zhruba na 250 korun, a navíc vám určitě několik kousků zůstane neporušených na příští večírek.

Žádná party se neobejde bez výzdoby. Efektní, ale poněkud drahou záležitostí, jsou zahradní louče. Cena těch nejlevnějších se pohybuje okolo stovky a jsou většinou k mání v supermarketech, ale také se dají pořídit za cenu až sedm set korun. Louče mohou být nahrazeny klasickými svíčkami, na které se však musí dávat větší pozor. Zajímavou ozdobou jsou lampiony. Můžete nakoupit několik různých barev a rozvěsit je po zahradě. Jeden lampion velikosti třicet centimetrů seženete za třicet pět korun.

Hry a zábava

Máme-li občerstvení a výzdobu, nezbývá než se zamyslet nad zábavou na party. Zpestřením od odpoledního posedávání může být například petanque. Tato dnes už všeobecně známá hra pro družstva či jednotlivce se dá sehnat téměř v každých sportovních potřebách. Pokud si vystačíte se soupravou z umělé hmoty, zaplatíte za ni zhruba sto padesát korun. Na trhu jsou však i sady výrazně dražší. Za kvalitní chromovanou sadu petanque utratíte až pět set korun. Tato sada je nejen kvalitnější, rozhodně také lépe vypadá.

Zdroj: pictures.com

Pokud chcete, aby vaše garden party byla opravdu dotažená k dokonalosti, vymyslete jí téma. Fantazii se meze nekladou, můžete volit od námořníků přes indiány až po postavy z oblíbeného filmu. Dnes už existuje řada půjčoven kostýmů, které můžete navštívit, pokud si nechcete kostým vyrábět sami. Půjčovné bývá tradičně tři až čtyři sta za den.

Ke zvolenému tématu můžete navíc pozvat i hosta. Výběr hosta by měl být v souladu s tématem večírku. Zvolíte-li téma Orient, pozvěte si tanečnici, pokud pořádáte večírek ve stylu indiánů, hodil by se šaman či vědma. Za takové vystoupení si však pořádně připlatíte. Ceny jsou dva tisíce a výše, zaleží na konkrétních požadavcích vybraného hosta. Zdá se vám to příliš? Co takhle zorganizovat vlastní vystoupení? Pobaví se nejen vaši přátelé, ale i vy. A vaše party se tak stane opravdu originální.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sedm věcí, které učiní vaši zahradní party nezapomenutelnou