Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Sedm tipů, jak doma zabavit děti

V tomto článku se dozvíte, jak zabavit své školní děti, které jsou už od října doma. Bohužel počasí jim nedovoluje provozovat běžné aktivity jako třeba jízdu na kole, na kolečkových bruslích, fotbal nebo třeba jen povídání si v parku na lavičce. Počasí a nouzový stav přerušil veškeré sociální kontakty, samozřejmě jen pro ty, kteří se rozhodli meterologické podmínky a nařízení vlády rozumně akceptovat.

1. Šipky

Hra, při které se zabaví školní děti i vy! Stačí koupit elektronický šipkový terč a o legraci a rozptýlení máte postaráno. Šipky jsou i olympijský sport, dávno je smazána nálepka „hospodská zábava“!

2. Sociální sítě

I vaše dítko ve školním věku je přihlášené do nějaké sociální sítě –  ať chcete nebo ne… Nezakazujte mu kontakt se spolužáky přes tyto kanály, musíte tolerovat, že dítěti byly přerušeny veškeré sociální styky s kamarády. Samozřejmě smí chatovat nebo telefonovat, až po účasti na online výuce včetně splnění všech úkolů do školy.

3. Antistresové omalovánky

Relaxační neboli antistresové omalovánky jsou vhodné i pro vás. Pokud vaše ratolest vykazuje od dětství touhu malovat a baví ho to, můžete vybrat z nepřeberného množství uklidňujících omalovánek, které navodí klid a pokoj v dnešním uspěchaném světě

4. Tvoření jakéhokoliv druhu

V zimní době nejvíce oceníte činnosti, které jsou spojené s vyráběním, tvořením, šitím, stavěním a lepením – internet je plný návodů a tipů. Pro ty menší může být dobrá činnost tzv. tekutý písek nebo Play-dough, což je modelína, která se dá koupit v mnoha variantách barev a s různými vykrajovátky. Můžete tvořit šperky z modelíny nebo péct pizzu či donughty.

5. Online prohlídky v muzeu

Dnešní doba nabízí i tuto vcelku scifi věc, kdy se u počítače přihlásíte třeba do Národního muzea a můžete jít na online prohlídku. Tuto možnost nabízí také Národní technické muzeum v Praze i v Brně, Národní zemědělské muzeum v Praze nebo třeba Vlastivědné muzeum v Olomouci. „Zajít na prohlídku“ můžete i do 3 400 muzeí a historických budov po celém světě a to pomocí GOOGLE Museum Views!

6. Komunikace doma

S dětmi si musíte o současné situaci povídat, i děti potřebují vědět, co se děje. Malé děti se třeba samy nezeptají, neumí otázku zformulovat, ale vidí, že máma má vrásky na čele a proto je pro ně důležité jim poskytnout přiměřené informace. Pravidelně si volejte s babičkou a dědou, protože je naučíte, že blízkým lidem je třeba pomoci a potěšit je.

7. Naučte je vařit!

Současné doba, kdy probíhají na různých televizních kanálech pořady o vaření, soutěže jako MasterChef (existuje i varianta pro děti –MasterChef Junior) nebo Peče celé Česko, nabízí, že zájem dětí o kuchyni jakožto o místnost, kde se „to děje“, vzroste! Probuďte v nich malé kuchaře a začněte s nimi od lehkých receptů, kterých je plný internet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sedm tipů, jak doma zabavit děti