Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Sedm nejlevnějších potěšení na světě

Redakce

Redakce

27. 7. 2010

Všichni si čas od času chceme udělat něčím radost. Ne každý si však může drahá potěšení dovolit. Přinášíme vám tedy tipy na sedm radostí, které jsou levnější.

Foto: Marián Luha, Topzine.cz

Nedávno jste se na Topzine.cz mohli pokochat sedmi nejdražšími potěšeními na světě. A nyní je to vše naopak.

Vyrážíte na dovolenou? Proč jezdit autem a utrácet tak peníze za benzín a parkovné? Stačí sednout na kolo a vydat se na cestu. Cestujete-li na kole, nejenže uděláte něco pro své zdraví, ale také si daleko více užijete krásu okolní přírody. Nenároční sportovci pořídí horské kolo již za čtyři tisíce, kvalitnější bicykl seženete za cenu okolo deseti tisíc.

Plechovky nebo PETky?

Takový sportovní výkon se ale neobejde bez pořádného osvěžení. V horkých letních dnech si jej zajistíte díky cestovním termotaškám, ve kterých zůstanou nápoje vychlazené. Na trhu existují tašky navržené pro přepravu plechovek, za které zaplatíte pouhých 19 korun.

Větší termotašky, například na PET lahev, seženete za 40 až 50 korun. Pořídit si můžete i termotašky na potraviny, které jsou k dostání v mnoha barvách, tvarech a velikostech a jsou většinou opatřeny poutky pro snadnou manipulaci. Cena těchto tašek se pohybuje okolo sta korun.

Máme tedy dopravní prostředek a zavazadlo, ale co si s sebou na cestu zabalit? Na dovolené nesmí chybět trocha alkoholu. Co takhle Bailey´s? Ale jelikož jsme u nejlevnějších potěšení, přibalíme speciální Czech Bailey´s.

Připravíme je z půl litru rumu a půl litru sladkého kondenzovaného mléka, které nejprve ještě v plechovce vaříme asi dvě hodiny. Tahle dobrota vás přijde na cenu okolo 130 korun a chuťově určitě nezklame.

Z dovolené se hodí poslat několik pozdravů. Radost svým blízkým uděláte zasláním pohlednice. Spolu se známkou vás vyjde na 15 až 20 korun a mnohdy potěší víc, než stručná sms či krátký telefonní hovor. Drahý mobil tedy můžete nechat doma. Někdy neuškodí se na chvilku odstřihnout od světa.

Kam jedeme?

Nyní nezbývá než promyslet cíl vašeho výletu. Na co drahé hotely s all inclusive, když stačí vyrazit do kempu pod stan? Ceny jsou poměrně nízké, pohybují se již od 50 korun na osobu za noc.

Romantickou atmosféru u večerního táboráku nenahradí žádný hotel na světě. Když si na cestu přibalíte ještě zpěvník a chuť si zazpívat, ušetříte za rádia a jiné prkotiny.

Nejdůležitější věcí, kterou na dovolenou musíte vzít, je dobrý parťák. Ať už je to kamarád, přítel, přítelkyně či sourozenec, na dovolené nesmí chybět. Společnost takového člověka vás navíc vůbec nic nestojí a zážitky s ním jsou nakonec to nejhezčí a nejcennější, co si z výletu odnesete.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sedm nejlevnějších potěšení na světě