Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Sedm nejdražších potěšení na světě

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

26. 6. 2010

Řada lidí doslova neví, co s penězi. Sedm zaručených tipů, kam je rozkutálet, jim možná vyřeší tento zapeklitý problém.

Aston Martin One 77, Zdroj: photobucket.com

Aston Martin One 77, Zdroj: photobucket.com

Nejdražším autem světa je v současnosti Aston Martin One 77. Označení 77 není náhodné. Z výrobní linky jich sjede pouze sedmasedmdesát kousků, přičemž jedno takové přibližovadlo vyjde na téměř čtyřicet milionů korun. Deset z nich už je ovšem zamluveno pro jednoho arabského šejka, takže není radno váhat s nákupem.

K takovému vozítku jistě patří i dokonalý mobilní telefon. Švýcarští GoldVish mají již dva roky na svědomí limitovaný kousek Nokia 8800 s označením „Le million“ Piece Unique. Safírové sklíčko, osázení diamanty a pás z krokodýlí kůže je samozřejmostí. Jak by také ne, za cenu kolem pětadvaceti milionů korun.

No a proč si s takovým autem nezajet na výlet a po cestě svým novým mobilem nerezervovat hotel? Například Hotel Emirates Palace v Abu Dhabi. Jedna noc vás vyjde na přijatelných 300 tisíc korun. V apartmá se můžete těšit na několik místností, spoustu koupelen, bohaté zdobení z mramoru a zlata a nesmí chybět čerstvé růže, za které hotel vydá ročně neuvěřitelných 50 milionů korun.

Přátelům je samosebou slušnost poslat pohlednici, na kterou lze nalepit tříšilinkovou žlutou známku, jediný dochovaný exemplář na světě. Tento 0,03 gramů lehký filatelistický drahokam byl naposledy vydražen v roce 1996 za 50 milionů korun. Je z roku 1857 a pochází ze Švédska.

A nebývalý rozhazovačný mejdan se dá završit lahví nejdražší vodky na světě, která se kupodivu vyrábí ve Skotsku. Vodka Diva je třikrát destilovaná přes stovky drcených diamantů a dalších drahokamů a to jí údajně dodává neskutečnou jemnost a čistotu. Láhev tohoto alkoholu vyjde na něco málo přes 20 a půl milionu korun.

Vodka Diva, Zdroj: photobucket.com

Vodka Diva, Zdroj: photobucket.com

Teď už nezbývá nic jiného, než zjistit stav svého konta a zaplakat nad tím, za co všechno se dnes dá utratit tolik peněz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sedm nejdražších potěšení na světě