Sebastien Loeb získal sedmý titul mistra světa v rally

Redakce

Redakce

4. 10. 2010

Ano, je to tak. Tohoto Francouze od roku 2004 zatím nikdo nedokázal sesadit z trůnu pro mistra světa. Už dvě soutěže před koncem mistrovství světa si před domácím publikem zajistil rekordní sedmý titul mistra světa.

Vítěz závodu a novopečený mistr světa v rally Sebastian Loeb

Vítěz závodu a novopečený mistr světa v rally Sebastian Loeb Zdroj: rallysportlive.com

Sebastien Loeb je ve světě motorsportu ikonou. O tomto víkendu se jela jeho domácí soutěž Rally de France. Centrum závodu bylo ve Štrasburku, který je rovněž rodištěm tohoto pilota. O nějaké taktice před soutěží se ani nemohlo mluvit. Na asfaltu je Loeb prakticky k neporažení a dovolit si neuspět před domácím publikem nepřicházelo v úvahu. Soutěž se vyvíjela podle jasného scénáře. Po dvou dnech měl Loeb luxusní náskok před týmovým kolegou Danim Sordem a Norem Petterem Solbergem.

Martin Prokop ve svém voze Ford Fiesta

Ford Fiesta S2000 Martina Prokopa při Francouzské rally Zdroj: FiestaS2000.com

V neděli se nic nezměnilo a Loeb si v poklidu hlídal vedení až do cíle, přičemž musela být jedna rychlostní zkouška zrušena kvůli velkému počtu diváků. Loeb se tedy mohl ve svém rodném městě radovat z vítěztsví v soutěži a zároveň ze zisku sedmého titulu mistra světa v rally. Druhý skončil Dani Sordo a třetí Petter Solberg. „Je to neuvěřitelné, že jsem vyhrál sedmý titul mistra světa tady v Haguenau,“ řekl novopečený mistr světa v cíli poslední rychlostní zkoušky.„Vůbec jsem nečekal, že tady bude tolik lidí. Vyhrál jsem titul na domácí půdě a to je to nejlepší, co mě v letošním roce potkalo.“ Ve Francii se představil i Čech Martin Prokop s vozem Ford Fiesta S2000. Kvůli problémům s posilovačem řízení dokončil soutěž na celkovém 22. místě a ve své třídě SWRC obsadil 6. místo.