×
TOPZINE.cz

Sean Kingston přemluvil producenta po e-mailu

FOTO: Sean Kingston

Jednou z největších hvězd letošního ročníku letního O2 Sázavafestu je teprve osmnáctiletý rapper Sean Kingston, vlastním jménem Kisean Anderson. Ačkoliv se narodil v Miami na Floridě, již od šesti let žil s rodinou ve městě Kingston na Jamajce.

K hudbě a skládání se dostal v patnácti letech, kdy si zapůjčil počítač od kamaráda a snažil se poslechem hudby uniknout těžké rodinné situaci. Při brouzdání na internetu objevil úspěšného producenta J. R. Rotema, kterého se mu, po delším e-mailovém naléhání, podařilo přemluvit ke spolupráci. Využitím klasického sample z písně Stand by me od Johna Lennona se jim podařilo vytvořit letní megahit Beautiful Girls. „Tropická píseň o lásce“ se stala téměř ihned rádiovým hitem a úspěch Seana byl odstartován.
Jeho texty vynikají svěžestí a podmanivostí, v jeho hudbě se odráží vlivy hip-hopu, reggae, R´n´B a popu. O tom, že úspěch jeho hudby není náhodný, svědčí i spolupráce s hvězdami jako Gwen Stefani, Chris Brown nebo Kelly Clarkson. Od počátku jeho kariéry v roce 2007, se mu až do dnešního dne podařilo prodat více než tři milióny digitální singlů, a jen pro zajímavost byl nedávno časopisem Forbes oceněn jako druhý v anketě o Nejlepšího nového umělce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..