Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Scorpions se vrací do České republiky!

Redakce

Redakce

5. 12. 2009

scorpionsNěmecká skupina Scorpions vyráží na monstrózní turné s názvem Blackout World Tour, které potrvá 2 roky, jelikož se bude konat v největších halách a stadionech po celém světě. V naší republice vystoupí v pražské O2 Aréně 15. března 2010, kde budete mít možnost slyšet nejslavnější hity z jejich dlouholeté kariéry.

Scorpions, zdroj: archiv kapely

Scorpions, Zdroj: archiv kapely

Skupina Scorpions vznikla v roce 1965, tehdy jako žákovský soubor pod vedením Rudolfa Schenkera. Profesionálně byli založeni o 4 roky později, přičemž sestavu tvořili doprovodný kytarista a zpěvák Schenker, kytarista Karl-Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. Následovali změny v sestavě, vyšlo debutové album Lonesome Crow, až z kapely zůstaly pouze vůdčí osobnosti kapely; Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine. Je doplnil kytarista Matthias Jabs, baskytarista Pavel Maciwoda a bubeník James Kottak.

Za svou kariéru prodali více než sto milionů nahrávek a jsou právem považováni za nejúspěšnější německou kapelu. Vyzkoušeli také různé metody tvorby. S elektronikou experimetovali na albu Eye II Eye, spolupracovali s Berlínskou filharmonií a na kontě mají i čistě akustickou desku Acoustika. Na koncertě nesmí chybět největší hity Wind of Change, Rock Like a Huricane nebo Still Loving You.

Vstupenky jsou k dostání ve všech  prodejních místech Sazka a.s nebo na stránkách Sazky. Jsou v prodeji od 2. prosince v cenovém rozmezí 690 až 1 090 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Scorpions se vrací do České republiky!