Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Scorpions ohlásili konec kariéry

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

25. 1. 2010

scorpionsNěmecká rocková skupina po čtyřiceti letech svého působení ukončuje kariéru. Na oficiální webové stránce kapela 24. ledna v otevřeném dopise oznámila, že plánované turné, v rámci kterého zamíří i do Prahy, bude jejich poslední.

Zdroj: archiv

Scorpions, Zdroj: archiv

Fanoušci Scorpions smutní. V březnu vyjde poslední album pod názvem Sting In The Tail, skupina odehraje poslední koncerty v rámci Get Your Sting And Blackout World Tour a poté se rozejdou.

„Chceme ukončit mimořádnou kariéru Scorpions na vysoké úrovni. Jsme velmi vděčni za to, že máme stále stejnou vášeň pro hudbu, jakou jsme měli na začátku. To je důvod, proč jsme se právě nyní dohodli, že jsme na konci cesty,“ uvedla skupina na svých stránkách.

Objevily se spekulace, zda se nejedná pouze o reklamní trik, jak přilákat více fandů na koncerty. Tohle ale zpěvák Klaus Meine a kytarista Rudolf Schenker vyvrátili. Novinářům potvrdili, že ukončení kariéry myslí opravdu vážně.

Své poslední turné zahájí Scorpions v Německu. Do Prahy zavítají 15. března. Fanoušci se už teď mohou těšit na ojedinělou show plnou největších hitů této kapely původem z Hannoveru. O tom, kde bude poslední koncert, se ještě rozhoduje. Možností je několik. V úvahu připadá například Německo, New York, nebo také Moskva, kde vznikla jedna z jejich nejlepších a komerčně nejúspěšnějších písní Wind of Change.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Scorpions ohlásili konec kariéry