Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Scorpions koncertují opět v Ostravě. Tentokrát bez politického zátiší

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

16. 5. 2011

Uplynul sotva rok a máme je v Ostravě znovu. Scorpions s jejich Get Your Sting and Blackout World Tour 2011 uvidíme 3. června na jednodenním festivalu Rock na Bazalech v Ostravě.

Scorpions otiskují ruce na Hollywoodský chodník slávy, Zdroj: the-scorpions.com

Scorpions otiskují ruce na Hollywoodský chodník slávy, Zdroj: the-scorpions.com

Představí se po boku ryze českých kapel. Prvními z nich jsou domácí Malignant Tumour pyšnící se zlatou soškou Anděla za desku roku za rok 2010 v kategorii Hard&Heavy. Rovněž o sobě dali vědět klipem k songu Earthshaker, který se může jevit velmi kontroverzním především pro pražskou část naší populace.

Další skupina, která na Bazalech vystoupí, je Doga. Ta je momentálně ve studiu a chystá nové album. O jeho nahrávání průběžně informuje na svém webu. Do třetice se ukáže i česká legenda Citron, která nové album loni vydala pod názvem Bigbítový pánbů.

K tomu všemu uvidíte i osobitou Vypsanou Fixu, která za svými kolegy nezůstává pozadu a tímto turné podporuje svou poslední (i když již trochu starší) desku Klenot. Vypsaná fixa je ale známá tím, že se soustředí především na živá vystoupení, takže jim to nemějme za zlé.

Scorpions na ostravském koncertě pořádném jednou z českých politických stran v roce 2010, Zdroj: Topzine.cz, Foto: Sabina Jesenovská

Scorpions na ostravském koncertě pořádaném jednou z českých politických stran v roce 2010, Zdroj: Topzine.cz, Foto: Sabina Jesenovská

Hlavním tahounem večera však zůstávají němečtí Scorpions, které netřeba dlouze představovat. Kdo by neznal rockové balady, u jejichž popisu nejeden žurnalista a uvaděč sahá po slovech rocková hymna, jako jsou Wind of Change, Send Me an Angel či Still Loving You?

Skupina Scorpions oficiálně prohlásila, že je turné Get Your Sting and Blackout definitivně poslední koncertní šňůrou a Sting In The Tail závěrečným počinem v jejich hudební kariéře. Vstupenky na tuto akci, která začíná 3. června v 16 hodin na fotbalovém stadionu FC Baník v Ostravě, jsou již v prodeji a jejich cena je 690 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Scorpions koncertují opět v Ostravě. Tentokrát bez politického zátiší