Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Scissorhands: Střihorucí pozvedli ostří!

Redakce

Redakce

3. 5. 2010

scDlouho slibovaný a stejnou měrou i očekávaný debut plzeňské indie punkové formace Scissorhands se konečně dostal do rukou dravým fanouškům. A nezklamal.

Zdroj: myspace.com

Scissorhands, Zdroj: myspace.com

Ohlášení konce kapely na podzim roku 2008 přišlo jako blesk z čistého nebe, který zasáhl nejen jejich početnou fanouškovskou základnu, ale i vidinu budoucnosti české indie scény. Počet kapel rovných Scissorhands se u nás dal přirovnat k výskytu šafránu, bylo-li zde vůbec něco srovnatelného. O to větším byl rozpad překvapením. Trojice údajně ztroskotala na základním předpokladu funkce každého seskupení; na dobrých vztazích mezi spoluhráči.

Desku produkoval Kay Buriánek ze spřátelené kapely Sunshine, který partičku již v dobách jejich fungování všemožně podporoval a pomáhal jim orientovat se ve stojatých vodách českého hudebního rybníčku. I přesto, že se po krátkém společném soužití a ohromném množství úspěšných odehraných koncertů rozpadli, slíbili fanouškům desku. A zde je. Vytoužený pohrobek Super Tuzex Bros.

Tuzex zpívá, jak když ho na nůžky berou!

Ostré riffy jsou základním stavebním kamenem alba, doprovází je řízný zpěv frontmana Tuzexe. Ukazuje i jiné polohy než ty ječivé, přesto však příjemné, výkřiky a drtivé tempo chvílemi střídají i klidnější místa. Dostanete-li se někdy mezi ostří jejich nůžek, vězte, že vás celé odejít nenechají. Spolupráce s Kayem se na albu místy odrazila a vám možná vyvstanou na mysli známí Sunshine, ale určitě to pro kluky nebyl negativní vliv, právě naopak.

Je škoda, že je Super Tuzex Bros pro tuto kapelu, která se nebojí zkusit něco nového, poslední deskou. Energií nabité písně a neokoukaný lehce identifikovatelný zpěv, neumělá punková hravost. Scissorhands přišli, aby po sobě zanechali něco mimořádného a odešli, aby nebyli pomalu zapomenuti. Svou originalitou však CD nemá šanci zapadnout a tak možná udělali to nejlepší, co mohli, aby se o nich mluvilo ještě dlouho po tomto počinu.

Scissorhands – Super Tuzex Bros.

Celkový čas: 33:38

Skladby: Fake Lady Ann, I Want To Be Your Monster, Hurricane, About You – Without You, Mars, Wake Up (In Your Dreams), Just Tomorrow, Berger Than The Best, Berak Me

Vydavatel: X Production

Hodnocení: 5*****

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Scissorhands: Střihorucí pozvedli ostří!