Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Scissorhands posmrtně vychází album Super Tuzex Bros

Redakce

Redakce

2. 3. 2010

Největší naděje českého indie rocku se v roce 2008 rozpadla. Fanoušci touto hudební tragédií poznamenaní a kapele Scissorhands nejvěrnější mohou nyní jásat, protože jejich dlouho očekávané album konečně vychází. A co dál? Možná budou i koncerty.

Scissorhands, Zdroj: Archív

Scissorhands, Zdroj: archiv

Obrovské kreativní síly, které toto plzeňské trio spojilo v letech 2006 až 2008, byly náležitě oceněny dnes již také nežijícím hudebním časopisem Filter v kategorii Objev roku. Nadšení lidé čekali na album, místo toho se však bohužel v roce 2008 dočkali rozpadu kapely. Tento zlý sen je teď alespoň z poloviny u konce. Sice posmrtně, ale přece, kapele Scissorhands vyšlo 26. února debutové album Super Tuzex Bros.

Velkou zásluhu na tomto polovičním vzkříšení má frontman kapely a současný basák skupiny Sunshine, Tuzex. Ten naštěstí viditelný potenciál kapely nehodil jen tak do koše a potvrdil tak dlouholeté naděje, které byly do kapely vkládány.

Super Tuzex Bros není zavzpomínáním na nevybouřená léta

„Super Tuzex Bros beru jako dodržení slibu vůči fanouškům i lidem, kteří mi umožnili tu desku začít realizovat a ani po tak dlouhé době se na ni nepřestali těšit“, popisuje Tuzex hlavní důvody vzniku alba. K samotnému nahrávání se vyjádřil takto: „ Ty songy jsem nehrál dva roky a existují ještě delší dobu, přesto jsem jim chtěl dát novější podobu. Řídil jsem se instinktem. Není to album, které by znělo jako kdybych ho nahrával dneska, ale stejně jsme se s Markem Kopeckým snažili využít jeho studio nejlíp, jak to šlo.“

Super Tuzex Bros rozhodně není pouhým zavzpomínáním na mladá nevybouřená léta. Je také důkazem vysoké laťky české indie scény, která byla v České republice nasazena už před více než pěti lety. Vlivem britské rockové hudby zní album světově a nepochybně se řadí do seznamu, ze kterého české kapely budou čerpat.

Scissorhands zvažují i několik koncertů

Vzniku tohoto alba pomohl i nátlak fanoušků, které si kapela za tak krátké působení našla. Díky tomuto obrovskému presu dokonce kapela zvažuje pár koncertů. To však záleží pouze na nás, jak moc si je budeme přát a jak to kapele dáme najevo. V naší zemi by si indie music zasloužila více pozornosti, ale i tak se její základna fanoušků rapidně zvětšuje, takže? Put your Scissorhands up in the air!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Scissorhands posmrtně vychází album Super Tuzex Bros