×
TOPZINE.cz

Scenáristka upírské ságy Stmívání připravuje teenagerské sci-fi Earthseed

Společnost Pamamount se pustí do adaptace sci-fi románu Earthseed od americké spisovatelky Pamely Sargent. O scénář a produkci se postará Melissa Rosenberg, známá hlavně díky adaptaci románové ságy Stmívání a práci na scénáři seriálu Dexter.

Nejprve upírská lovestory, teď science fiction, Zdroj: distributor filmu

Román Earthseed vyšel již v roce 1983 a stal se prvním dílem trilogie, sledující osud lidské rasy v daleké budoucnosti. K druhému dílu Farseed se autorka Pamela Sargent dostala až v roce 2007 a poslední pokračování Seed Seeker vzniklo teprve loni. Bohužel pro české příznivce žánru sci-fi, ani jedno ze zmíněných děl se zatím nedočkalo českého překladu.

Náš příběh se odehrává na palubě vesmírné lodi Archa, která nese DNA fond pozemských rostlin a živočichů. Jejím úkolem je nalézt planetu, která by pro lidskou rasu znamenala nový začátek. Posádku tvoří skupina teenagerů, které v laboratorních podmínkách přivedl na svět sám palubní počítač lodi, aby během plavby dospěli a připravili se na kolonizaci nového světa. Problémy začínají v momentě, kdy má být mladá posádka přemístěna do speciální sekce Archy, která simuluje skutečný život. Jsou oni opravdu ti vyvolení, kteří zachrání a obnoví lidskou společnost?

Scenáristka Melissa Rosenberg se k novému projektu vyjádřila takto: „Svět Earthseed je velmi působivý a já se moc těším, až se do něj ponořím. Díky skvěle napsané předloze bude ve filmu dostatek prostoru pro naše vlastní nápady a kvalitní humor. Ze všeho nejvíc mě však lákají propracované ženské charaktery, které autorka knihy dokázala precizně vykreslit a přiblížit čtenáři. A v neposlední řadě to bude také kvalitní debut pro mou producentskou značku Tall Girls Productions.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..