Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sázavefest: Dojde i na cover Jimmyho Somervilla v podání Marty Jandové

Redakce

Redakce

12. 6. 2009

Organizační tým Pavla Kloupara, ředitele O2 Sázavafestu, odhalil další novinky 9. ročníku festivalu, jehož hlavní hvězdou se má stát Američan Moby a skotský zpěvák Jimmy Somerville, který zavítá do naší vlasti vůbec poprvé.

Na tiskové konferenci, která se konala 10. června v Music Baru Lucerna, byla mimo jiné Marta Jandová, dcera zpěváka Petra Jandy, která potvrdila nejen své vystoupí v Kácově se svou kapelou z Německa Die Happy, se kterou má v plánu jak rockový set, ale i unikátní cover písní právě z repertoáru Jimmyho Somervilla.

Spisovatel Michal Viewegh, tradiční host festivalu, vystoupí s autorským čtením svého románu Případ nevěrné Kláry společně se známým českým baskytaristou Pavlem Jakubem Rybou, který mu zajistí hudební doprovod.

Poučeni z minulého roku, oznámili pořadatelé, že stanové městečko bude nepřetržitě hlídáno a osvětleno. Doufají, že počet krádeží bude tímto krokem eliminován.

Oproti předchozím ročníkům hlásí Line-up posílení kytarovek a hiphopu. Těšit se můžeme třeba na Green Frog Feet, Xandrii, Plexis nebo hiphopové formace Orikoule či PSH.

„Na Sázavavě budu na roztrhání“, prohlásil zpěvák kapely Monkey Business, Matěj Ruppert. Má totiž v plánu vystoupit jak se svou kapelou, tak i se seskupením G-Point Hunters, Orikoule a možná dojde i na jamování s Freak Power. Navíc díky O2 Žluté Lázně vznikne na břehu písečná pláž, kde si návštěvníci vychutnají pravou letní atmosféru.

Dalším z es v rukávu pořadatelů je cena vstupenek. Do 21. června je totiž vstupenka za 899 korun, pak se zvedá na konečných 1200 korun. Podle Pavla Kloupara je letošní předprodej dvakrát vyšší, než v minulém roce, proto očekává rekordní počet návštěvníků.

Zde si můžete prohlédnout mapku festivalového areálu Malá Strana v Kácově

Více informací na sazavafest.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sázavefest: Dojde i na cover Jimmyho Somervilla v podání Marty Jandové