Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sázavafest se s posluchači rozloučil prostřednictvím Marty Jandové a Support Lesbiens

Redakce

Redakce

2. 8. 2009

Sazavafest Jandova 600*338Na křídlech rock´n‘rollu: Die Happy, The Gathering, Green Frog Feet, Xandria, ale i čeští Chinaski, Support Lesbiens anebo Clou. Sobota se na Sázavafestu nesla v duchu rockových kapel. Na své si ale přišli i příznivci méně divoké muziky.

Jednou z prvních kapel, která zahájila sobotní festivalové veselí, byla Ztracená Existence. Jejich show byla úžasná. Pánové lezli po kovové konstrukci i sami po sobě, vzájemně si lezli na ramena a skotačili ostošest. S publikem se rozloučili chytlavým popěvkem „To není žádný umění, jak chvěje se nám hlas. My jsme jenom ožralí a příště budem zas.“

Foto: Daniel Husek, Topzine.cz
Foto: Daniel Husek, Topzine.cz

V podobné atmosféře se neslo i divadelní představení formace Trabant, která se pokusila zábavnou formou seznámit návštěvníky festivalu s nejstarší historií Československa, humor při tom pochopitelně nesměl chybět.

Avšak teprve na Mňágu a Ždorp se pod pódiem utvořil slušný kotel fanoušků, který se po jejich vystoupení přesunul k HP Pavilon stagi na pop punkové Green Frog Feet. Koncert těchto rebelů napumpoval sluncem znavenému publiku energii do žil.

Xandria, která na HP Pavilon stagi punkáče vystřídala, nesklidila takový ohlas, jaký by si podle mého soudu zasloužila. Ačkoliv zpěvačka tohoto seskupení předvedla vynikající výkon, symfonický metal patrně není hudebním stylem vhodným pro festival takového zaměření jakým je Sázavafest.

Foto: Daniel Husek, Topzine.cz
Foto: Daniel Husek, Topzine.cz

Daleko lepší ohlas měli u publika čeští Sto zvířat a Kamil Střihavka. Na Ewu Farnou sice lidé přišli, ale patrně pouze ze zvědavosti. Přestože se Ewa snažila a zpívala z plných plic, mnozí odešli ještě před koncem jejího vystoupení. Možná proto, aby stihli obsadit dobrá místa před stagí, na níž už začínali zvučit Chinaski.

Jedním z největších headlinerů sobotního večera byli němečtí Die Happy v čele s Martou Jandovou. Jejich koncert byl jedním slovem úžasný. Marta ze sebe na pódiu vydala úplně všechno. „Těším se, tady na Sázavafestu bývá uvolněné a bezprostřední publikum,“ řekla pro Topzine.cz Marta Jandová, před svým vystoupením. „Před čtrnácti dny jsme hráli na Masters of Rock. Tam je publikum trochu jiné. Většinou fandí pouze svým oblíbeným skupinám a my často hráváme před hodně tvrdými kapelami. Proto si myslím, že tady nás lidé příjmou daleko lépe,“ svěřila se nám Marta.

Po Die Happy převzali otěže festivalu domácí Support Lesbiens. Dav pod stagí je vůbec nechtěl pustit z pódia a vydupal si několik přídavků. Hlavním tahounem sobotního večera byl popový skotský zpěvák Jimmy Somervillle, který na Sázavafestu odehrál svůj první koncert v České republice.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sázavafest se s posluchači rozloučil prostřednictvím Marty Jandové a Support Lesbiens