Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sázavafest mění pro rok 2013 místo konání. Bude jím Světlá nad Sázavou

Martin Peška

Martin Peška

9. 11. 2012

FOTO: Sázavafest 2009Sázavafest, na který v minulosti zavítaly hvězdy jako hudební chameleón Moby, kapela Kosheen či DJka Sister Bliss z Faitless a zpěvačka Sky z Morcheeby, se v roce 2013 uskuteční ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku.

video
play-sharp-fill

„Starosta města měl o festival zájem a nabídl nám genius loci, který splňuje i naše požadavky na logistiku a vrátí festivalu to, co se z něj trochu vytratilo – neopakovatelnou atmosféru,“ uvedl na webu festivalu Pavel Kloupar, ředitel akce, která již po páté ve své dvanáctileté historii mění místo konání.

Festival by se tak měl po dvou ročnících v Benešově opět uskutečnit u řeky Sázavy. Příští ročník se uskuteční od 1. do 3. srpna v prostorách zámeckého lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Je to v centru městečka a zároveň v těsné blízkosti řeky.

Jedná se už o páté stěhování festivalu v jeho historii. První ročník se uskutečnil v roce 2011 v Týnci nad Sázavou, dalších pět let vydržel v areálu Ostrov a okolí v Sázavě, poté se uskutečnily čtyři ročníky v Kácově, odkud se po roce 2010 kvůli nebezpečně rozvodněné řece přestěhoval do Benešova.

Pro příští ročník zatím nebyla oznámena žádná jména účinkujících, první vstupenky na Sázavafest 2013 jsou ale již v předprodeji, a to za 390 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sázavafest mění pro rok 2013 místo konání. Bude jím Světlá nad Sázavou