Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Satrianiho žák v Praze: Steve Vai přiveze do Lucerny světlo i s příběhem

Redakce

Redakce

14. 9. 2013

Kytarový mág Steve Vai pokračuje ve svém započatém turné po Evropě, na podzim dokonce přidal i některé koncertní termíny. Mezi destinacemi na jeho seznamu je také Praha, kde Vai zahraje 29. září ve velkém sálu Lucerny. Vstupenky jsou k dostání online od 590 korun.

FOTO: Steve Vai

Steve Vai. | Zdroj: Livenation

Turné pojmenované The Story of Light má Vaie představovat jako skladatele, aranžéra a ze všeho nejvíce jako kytaristu, který nadále zvyšuje laťku pro sebe i své souputníky a konkurenty. Prvotní rozsah turné byl plánován na devadesát koncertů, po velkém ohlasu fanoušků se však rozrostl až na více než sto.

Za setkání se svým idolem si mohou nadšenci připlatit

The Story of Light je první deska, kterou kytarista vydal po albu Real Ilusions: Reflextions z roku 2005. Stejně jako předchozí počin bylo i toto album kritikou velmi dobře hodnoceno. Obě přitom vyšla u společnosti Favored Nations Entertainment, kterou Vai v roce 1999 sám založil.

I tentokrát se kytarista rozhodl turné ozvláštnit. Kromě klasické vstupenky si podle pořádající společnosti Livenation mohou skalní fanoušci zakoupit i průkazku na „Meet & Greet, která jim umožní se s Vaiem osobně setkat. V ceně průkazu je i přístup na zvukovou zkoušku, exklusivní EVO pas a další upomínkové předměty.

Steven Siro Vai je americký kytarista, zpěvák, skladatel i producent. Držitel několika cen Grammy a uznávaný jako jeden z nejlepších kytaristů všech dob. Absolvoval Barklee College of Music, poté se učil u Joea Satrianiho. Kromě hudby se zabývá meditací a je vegetarián. Od roku 1984, kdy začal hrát, vydal na 21 alb.

Od roku 1996 začal pořádat kytarové session s názvem G3, na kterých se pravidelně scházejí ti nejlepší kytaristé celého světa. S vystoupením, které trvá kolem sto padesáti minut, objíždějí vždy různé části světa. V Česku se naposledy Vai zastavil s G3 minulé léto, kdy s sebou přibral i zmíněného Satrianiho nebo Stevea Morse.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Satrianiho žák v Praze: Steve Vai přiveze do Lucerny světlo i s příběhem