Menu
TOPZINE.cz
Hudba

SaSaZu: Poutní místo metrosexuálů

Samcová Jana

Samcová Jana

4. 12. 2009

SaSaZuO pražském SaSaZu jste určitě už slyšeli. Především proto, že jeho mediální tváří není nikdo jiný než modelka Simona Krainová. A k manekýně světového jména patří i klub světového interiéru. Vstupte mezi zlatou mládež.

SaSaZu. Zdroj: sasazu.com

SaSaZu je relativně nový podnik, který zakotvil na Bubenském nábřeží v areálu holešovické tržnice. Jak paradoxní. Obyčejná budova, jež je dnes a denně svědkem tradičního smlouvání u stánků s vietnamským zbožím, ve svém nitru skrývá prostory luxusního zrna. Nebe a dudy. Je téměř zázrakem, že se majitelé SaSaZu odhodlali něco takového v Praze vybudovat, pravdou ale zůstává, že klub podobného rázu v Praze chyběl jako sůl. Z prostorů o velikosti více než 1500 m2 doslova tečou peníze. Několik barů, nad nimiž se skví obrovské plazmové plátno s animacemi, činí ze SaSaZu téměř až futuristický objekt.

Je evidentní, že rekonstrukce musela spolknout miliony. A za to návštěvníci bohužel platí daň v podobě takřka přemrštěných cen. Pětačtyřicet korun za trojku coly už doslova hraničí se slušným vychováním. Není proto divu, že zásadní procento klientely tvoří takzvaná zlatá mládež, kterým nějaká ta koruna navíc není proti mysli. Ovšem nečiňme ze SaSaZu nedostupné místo jen pro vyvolené. Mladí lidé zde najdou své v podobě skvělých koncertů – v minulé době zde například vystupovali Kosheen, Lilly Allen a vánoční koncert tu uspořádala i Dara Rolinc. Pokud si sem tedy nejdete jen svlažit hrdlo, pak se vstupu do originálních prostor opravdu nebojte.

SaSaZu. Zdroj: sasazu.com

SaSaZu. Zdroj: sasazu.com

A interiér originalitou opravdu hýří. Vstupní koridor je vyzdoben obřími vyřezávanými hlavami, toalety překvapí vysokou úrovní a hlavní sál uchvátí svou velikostí a VIP patrem. Parket je ověnčen několika stylovými sloupy, nechybí ani vyvýšené stupínky pro exhibicionistické tanečníky. Míst k sezení SaSaZu nabízí minimálně 350, ke stání zhruba dva tisíce. Je-li plno, pak je energie sálající z tanečního parketu téměř do očí bijící. Takže až Vás přepadne chuť na atraktivní koncert nebo taneční set některého ze známých DJ´s (v brzkém budoucnu Ladida nebo Ferry Corsten), pak víte, kam vyrazit.

www.sasazu.com

ADRESA: Bubenské nábřeží 306, Praha 7

HODNOCENÍ: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SaSaZu: Poutní místo metrosexuálů