Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Sarden slaví deváté narozeniny

Martin Peška

Martin Peška

26. 5. 2009

Dnes se dá Sarden.cz označit za jeden z mála webů zabývající se světem fantastiky pravidelně po několik let. Z původního týdeníku se pod vedením editora Jana Pechance alias Pechyho stal deník.

„Když si toto výročí připomínám, nemůžu se zbavit nostalgií prodchnutých vzpomínek a zároveň se trochu děsím toho, jak rychle ten čas plyne. Vždyť jako by to bylo včera, kdy jsem se poprvé seznámil s Fandomem, cony, Pagim,“ přiznal Pechy.

Po čtyřech letech existence nejstaršího on-line deníku na českém internetu, kterým je

Neviditelný pes (vznik 23. dubna 1996), přibyla do jeho obsahu sci-fi rubrika, která byla pojmenována jakožto planeta Sarden.

Do roku 2005 byl šéfredaktorem Sardenu Petr Holan alias Pagi, od něhož pochází přes 2 000 redakčních příspěvků nejen pro internetový deník, ale také pro časopisy Ikarie a Pevnost. Teprve letos však byla zakoupena pro tuto rubriku samostatná doména sarden.cz.

„Dnes opravdu nebudu prozrazovat žádné chystané projekty, ani se rozplývat, co jsme tu společně všichni  dokázali (však to jistě sami víte, pokud náš deník o fantastice čtete pravidelně),“ dodal Pechy na závěr editorialu k devítiletému výročí, a rozloučil se se čtenáři poděkováním za jejich přízeň.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sarden slaví deváté narozeniny