Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sara Bareilles a její King of Anything již brzo zazní na světové tour

Redakce

Redakce

24. 3. 2011

FOTO: Sara BareillesJedenatřicetiletá zpěvačka Sara Bareilles a její nové album Kaleidoskop Heart sklízí úspěch. Se svými lehce kousavými songy boří hitparády a nová deska vévodí americkému prodejnímu žebříčku. Není proto divu, že o nadcházející turné, jež se bude konat v příštích měsících, je velký zájem.

FOTO: Sara Bareilles

Sara Bareilles boduje v amerických i evropských hitparádách, Zdroj: sarabmusic.com

Sara Bareilles, rodačka z Kalifornie, je americká zpěvačka, klavíristka a textařka. Do podvědomí posluchačů se dostala svou písní Love Song, která nezabodovala jen v amerických, ale i v evropských hitparádách.

Kritici k této černovlásce zaujímají vesměs kladné stanovisko. Často vyzdvihují její tvůrčí schopnosti a oceňují, s jakou bezbranností a moudrostí zároveň dokáže z ženské perspektivy vystihnout mezilidské vztahy zcela bez příkras.

Zpěvačka pravidelně koncertuje i pro Obamovy

K Saře se rovněž poutá jedna zajímavost: to když zazpívala na summitu G 20 v Pittsburghu, kam se dostala na pozvání první americké dámy Michelle Obamové. Asi nezanechala špatný dojem, protože od té doby byla několikrát pozvána i na další akce, jichž se prezidentský pár účastnil.

Její hudební kariéra zahrnuje více než milion prodaných desek po celém světě a také tři nominace na cenu Grammy, tu poslední za píseň King of Anything. Letos jí však cenu v kategorii Nejlepší ženské popové vokální vystoupení přebrala Lady Gaga s písní Bad Romace.

To ale nic nemění na tom, že King of Anything je chytlavý song. A to i přesto, že není ani veselý, ani jednoznačně rozhněvaný. Pouze reflektuje věci, jež zpěvačce ležely na srdci delší dobu. „Očividně se přes některé věci nedokážu přenést tak rychle a snadno,“ dodává Sara.

Zpěvačku čeká světové turné

Začátek letošního roku vypadá pro zpěvačku velmi nabitě. V dubnu startuje její turné po Spojených státech společně s americkým country duem Sugarland. V létě, přibližně v půli června, bude koncertovat v Evropě, Asii a Austrálii se skupinou Maroon 5, jíž před pár lety dělala předskokanku.

V jednom rozhovoru uvedla, že se moc těší do Evropy, neboť má slabost pro stará historická města a anglický akcent by vydržela poslouchat klidně celý den. Zpěvačka žila dokonce nějaký čas v Římě, v němž stejně jako v jiných evropských městech našla inspiraci zejména díky působivé minulosti, kterou podle ní americká města postrádají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sara Bareilles a její King of Anything již brzo zazní na světové tour