Menu
TOPZINE.cz
Duševní zdraví

Samota škodí stejně jako kouření!

Tohle není propagace závislosti na nikotinu či jiných návykových látkách, ale holý fakt. Podle nejnovějších studiích bylo skutečně zjištěno, že samota je stejně škodlivá jako kouření nebo fetování.

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Samota škodí!

Samota může být samozřejmě také jednou z příčin, proč lidé vlastně začínají kouřit či fetovat. Faktem však zůstává, že pokud je člověk sám a trpí nedostatkem sociálních kontaktů, zkracuje si život podobně jako kuřák či alkoholik.

Odborníci tvrdí, že právě sociální kontakty jsou přirozenou potřebou každého člověk a mají stejný účinek na psychiku člověka jako kouření, zneužívání alkoholu a návykových látek nebo prosté obžerství. Člověk totiž prahne po něčem neuchopitelném, po tom, aby se cítil šťastný a naplněný. Právě cigarety, dobré jídlo a pití či jiné látky navozují potřebný stav klidu, harmonie, rovnováhy či blaženosti, štěstí, radosti a euforie. Stejný účinek mají také kontakty a vztahy s druhými lidmi.

Chcete-li být zdraví a šťastní, nezavírejte se před druhými lidmi a vyhledávejte co nejvíce přátel a sociálních kontaktů! Prodloužíte si tím život!

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Samota škodí stejně jako kouření!