Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Salsa rozproudí vaši krev i smyslnost. Co na sebe na kurz nebo do tančírny?

Redakce

Redakce

27. 2. 2011

Tanec salsa tančí po vzoru Kubánců od počátku 20. století celý svět. Protančete se i vy k dobré náladě, skvělé postavě i novým zážitkům. Místo víkendové návštěvy oblíbeného disco klubu zkuste navštívit jeden z mnoha salsa barů či klubů. V posledních letech latino hudba zažívá velký vzestup, velmi oblíbená je i v tanečních klubech, které se nespecializují pouze na salsu.

FOTO: Tanec

Nacvičíte smyslnost, zažijete zábavu i relax, Zdroj: sxc.hu

Kolik je tanečníků salsy, tolik je druhů salsy. Každý tanečník do tance přidává něco ze sebe, proto se nenechte odradit tanečníky profesionály, kteří velmi často tyto tančírny navštěvují. Ze začátku stačí vnímat rytmus, boky se samy začnou vlnit v rytmu smyslné salsy, sexy bachaty, veselého merengue či živého reggaetonu.

Tančí se v čemkoliv. Základem jsou kvalitní boty. Nemusíte již při první návštěvě utrácet tisíce za taneční boty, ale jak jednou do klubu vkročíte, určitě tam nebudete naposledy. Hlavní je cítit se pohodlně, a to ať už jdete tančit v džínech, šatech, sukni, či šortkách.

FOTO: Šaty a overal na tanec

Vybírat můžete z čehokoliv, Zdroj: H&M.com, Mango, Ann Christine

Asociací k tanci jsou sice většinou sukně či šaty, ale podmínkou rozhodně nejsou. Mnoho žen má obavu z ukazování svých nohou, mohu vás však ujistit, že v zápalu tance nebudete mít na vnímání svých malých-velkých nedostatků čas.

Pokud se rozhodnete naučit tančit, většina tanečních škol do popisu kurzu píše i vhodné oblečení. Do tanečního studia je dobré obléknout legíny, návleky od kotníků po lýtka (aby byly při tanci v teple), pohodlné tričko či tílko a taneční boty. Do klubu je vhodnější místo legín sukně, šaty či rifle.

FOTO: Taneční boty a čelenka

Čelenka jako možnost, kvalitní boty povinnost, Zdroj: Topshop, danceshoesstore.com

Úprava vlasů je na vás. Pokud ráda pohazujete svými kadeřemi, stačí je oživit květinou či stuhou. Pokud zastáváte čistý výhled, vlasy stáhněte do ohonu a rovněž můžete oživit, například veselou gumičkou. Doplňky jsou taktéž ve vaší režii, jen se nedoporučují příliš objemné náušnice, přeci jen s vámi bude partner točit všemi směry a je tu nebezpečí, že se omylem zachytí o náušnici.

Při tanci se pobavíte, seznámíte a možná objevíte novou vášeň, která vám může změnit život! Nebojte se tančit, nikde není přesně psáno, jak musí tanec vypadat. Salsa je tanec z ulice. Proto si představte horké letní ulice Kuby, které při smyslné salse patří pouze vám a vašemu partnerovi!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Salsa rozproudí vaši krev i smyslnost. Co na sebe na kurz nebo do tančírny?