Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Salamandra – Pavel Slíva: Fesťáky jsou v pohodě

Martin Palounek

Martin Palounek

7. 4. 2011

foto Salamandra!Rozhovor!V pátek 1. dubna vystoupila v pražském klubu Exit Chmelnice melodic metalová formace Salamandra. Kytarista Pavel Slíva v zákulisí před koncertem zodpověděl pár dotazů exkluzivně pro Topzine.cz .

FOTO: Pavel Slíva, Salamandra

Pavel Slíva během rozhovoru, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Kde hraješ nejradši? Dáváš přednost malým klubům, velkým arénám nebo radši jezdíš po festivalech?

U nás určitě radši jezdíme po fesťácích, ale samozřejmě na podzim a na jaře objíždíme kluby. Na takové ty úplně mega akce už potřebuješ tým lidí kolem sebe, a takhle my to zase až tak rozjeté nemáme. Každopádně fesťáky jsou v pohodě – nehraješ dlouho a s kamarády můžeš popít.

Kdyby sis měl letos vybrat nějaký festival, na kterém by sis opravdu chtěl zahrát, který by to byl?

Pro nás je ještě pořád takový nedosažitelný ten Wacken, tam se nám to ještě nepodařilo. Ale jinak na těch u nás v republice stěžejních festivalech jsme, na Metalfestu v Plzni například, jako celkově v pohodě.

Liší se v něčem čeští a zahraniční fanoušci Salamandry?

Určitě, nejenom u našich fanoušků, ale co takhle máme zkušenost, co říkají i cizí kapely, v Čechách, na Slovensku a v Polsku jsou ti fanoušci úplně nejlepší, jakože reagují a tak. Když jsme například byli v Itálii, bylo to v pohodě, ale i ty italské kapely říkaly, že v Čechách je to úplně naprosto cool.

Jak jste se dostali ke spolupráci se Sabaton?

V podstatě jsme se s nimi seznámili přes Pragokoncert. Před nějakými lety jsme jim dělali předkapelu, když jeli turné k předposlední desce. Pak jsme s nimi hráli i na Masters a ještě jednou někde a budeme s nimi hrát i teď na Metalfestu, takže jsme se s nimi v podstatě seznámili přes to hraní a po koncertech v šatně jsme trochu zachlastali. (smích)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Salamandra – Pavel Slíva: Fesťáky jsou v pohodě