Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Salamandra bere klub Exit Chmelnice útokem

Martin Palounek

Martin Palounek

29. 3. 2011

Foto: SalamandraŠpička českého melodického metalu z Ostravy zavítá v rámci svého turné Time To Change do Prahy. Zastávku v Exitu Chmelnice plánují se svými hosty – Rimortis – na pátek 1. dubna.

Foto: Salamandra

Salamandra, Zdroj: Myspace.com

Salamandra byla založena v roce 1998 kytaristou Pavlem Slívou a postupem let se stala špičkou českého melodického metalu. Pro kapelu jsou charakteristické zdvojené speedmetalové kytary podkreslené klávesami, které jsou promyšleně naaranžované, aby v některých částech byly vyloženě subtilní, zatímco v jiných vévodily velkolepým symfonickým zvukem.

Se svým debutovým CD Twilight Of Legends nastavili žánr na power/speedmetal s gotickými prvky s velmi výrazným kontrastem mezi historickými motivy a jejich metalovým parafrázováním. Tento styl se dále rozvíjel a doufejme, že ještě bude rozvíjet. Každé album je podstatně odlišné od svého předchůdce, ale i přesto je z celé tvorby patrná jasná linie, kterou Salamandra vytyčila, a kvůli které je tak oblíbená mezi fanoušky nejen u nás.

Kapela pravidelně vystupuje na spoustě koncertů a zahrála si s mnoha zahraničními legendami, jako je Gamma Ray, Stratovarius, UDO, Edguy, Kreator, Grave Digger, Timo Kotipelto, Shaman nebo Iron Maiden.

Nechyběli ani Sabaton

Na Chmelnici dorazí Salamandra se svým posledním počinem – Time To Change. Album bylo vydáno v červenci 2010 a slavnostně pokřtěno na festivalu Masters Of Rock za účasti švédských Sabaton. Festivalu věnovala kapela osmou píseň tohoto díla – Masters Of Rock. CD bylo, stejně jako předchozí album Faces Of Chimera, natočeno v ČR, ale mastering proběhl ve známem studiu FINNVOX ve Finsku. Jako obvykle je album posunem dopředu, přibyly mocné sbory a zbrusu nové klávesové aranže. Můžeme se těšit, co s tímto novým dílem předvede skupina naživo.

Salamandra jde změnit Chmelnici

Špička českého melodického metalu z Šenova zavítá v rámci svého turné Time to Change do Prahy. Exit Chmelnice plánují se svými hosty – Rimortis – vzít útokem v pátek 1.dubna 2011.

Salamandra byla založena v roce 1998 kytaristou Pavlem Slívou a postupem let se stala špičkou českého melodického metalu. Pro kapelu jsou charakteristické zdvojené speedmetalové kytary podkreslené klávesami, které jsou promyšleně naaranžované, aby v některých částech byly vyloženě subtilní, zatímco v jiných vévodily velkolepému symfonickému zvuku.

Se svým debutovým CD Twilight of Legends nastavili žánr na power/speedmetal s gotickými prvky s velmi výrazným kontrastem mezi historickými motivy a jejich metalovým parafrázováním. Tento styl se dále rozvíjel a doufejme, že ještě bude rozvíjet. Každé album je celkem podstatně odlišné od svého předchůdce, ale i přesto je z celé tvorby patrná jasná linie, kterou Salamandra vytyčila, a kvůli které je tak oblíbená mezi fanoušky nejen u nás.

Kapela pravidelně vystupuje na velkém množství koncertů a zahrála si s mnoha zahraničními legendami, jako je Gamma Ray, Stratovarius, UDO, Edguy, Kreator, Grave Digger, Timo Kotipelto Shaman nebo Iron Maiden.

Na Chmelnici dorazí Salamandra se svým posledním počinem – Time to Change. Album bylo vydáno v červenci 2010 a slavnostně pokřtěno na festivalu Masters of Rock za účasti švédských Sabaton. Festivalu věnovala kapela osmou píseň tohoto díla – Masters of Rock. CD bylo, stejně jako předchozí album Faces of Chimera, natočeno v ČR, ale mastering proběhl ve známem studiu FINNVOX ve Finsku. Jako obvykle je album posunem dopředu, přibyly mocné sbory a zbrusu nové klávesové aranže. Můžeme se těšit, co s tímto novým dílem předvede skupina naživo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Salamandra bere klub Exit Chmelnice útokem