Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Recenze: Šakalí léta vás dostanou Na kolena

Sakali_leta4Oblíbený hudební film Šakalí léta se dostal na prkna Městských divadel pražských a získal muzikálovou podobu. Již třetí rok hra plní sály divadla a může se pyšnit velkou úspěšností.

Roman Říčař a Květa Fialová. Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Roman Říčař a Květa Fialová Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Zařadit do svého repertoáru muzikál Šakalí léta byl skvělou dramaturgickou volbou scény Divadla ABC. Téměř tříhodinová podívaná měla premiéru 24. června roku 2007.

Příběh se odehrává za doby socialismu, kdy parta mladých nezletilých hochů z Dejvic poznává tehdejší životní realitu a hájí svůj hotel Internacional. Do jejich až nudného života však vchází jako blesk z čistého nebe energický idol Bejby a oživí tak celý příběh svým rock nrollově naladěným temperamentem.

L. Pernetová, K. Hádek a J. Meduna. Zdroj: www.mestskadivadlaprazska.cz

L. Pernetová, K. Hádek a J. Meduna Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Herci válí!

Hlavní tváří muzikálu je Roman Říčař, který se zhostil hlavní role Bejbyho. Ač působí na jevišti profesionálně a podává skvělé výkony, především pěvecké, je zastíněn svými dvěma kolegy. A sice Kryštofem Hádkem (Kšanda) a Martinem Písaříkem (Eda Drábek). Oba zmiňovaní nešetří publikum excelentně podanými hláškami a dostávají se tak do popředí celého příběhu. Známý divadelní a televizní herec Martin Písařík navíc oslní svým pěveckým talentem.

Jedna z hlavních ženských rolí byla svěřena původem mostecké herečce Lucii Pernetové, kterou můžete znát z nekonečného seriálu Ulice. Stejně jako tam, tak i na prknech „Ábíčka“ předvádí dobrý činoherní výstup. Zpěv však pokulhává. Herec Jaromír Nosek, jemuž jsou přisuzovány především negativní role, divákům ukáže, jak umí zvládnout i komický part. Na jevišti září i takové herecké hvězdy jako je Květa Fialová a Lubomír Lipský. Oba tito zasloužilí herci jsou výteční. Fialová coby Bejbyho bláznivá teta obecenstvo rozesmívá snad nejvíce, zvláště pak jejími hláškami na adresu Adolfa Hitlera.

Roman Říčař jako Bejby. Zdroj: www.mestskadivadlaprazska.cz

Roman Říčař jako Bejby Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

Směsice vtipů, melodických písní Ivana Hlase a skvělých činoherních výstupů. To vás čeká v prostorném divadle v samém centru Prahy. Připomenete si stejnojmenný Hřebejkův film podle novely Petra Šabacha z 90. let. Stejně jako z něj se vám v hlavě usadí rytmické písně, hrané živou kapelou, jako Na kolena či Jednou mi fotr povídá. Na pokladně divadla nebo před představením si též můžete zakoupit CD zpívané divadelními představiteli.

Šakalí léta

Divadlo ABC

Režie: Miroslav Hanuš

Hrají: Roman Říčař, Lucie Pernetová, Martin Písařík, Kryštof Hádek / Jan Meduna, Jaromír Meduna, Jaromír Nosek, Veronika Gajerová, Jan Szymik, Květa Fialová, Michal Zelenka, Tomáš Holý, Lukáš Jurek, Lubomír Lipský, Stanislav Fišer, Jana Drbohlavová, Kamila Špráchalová / Tereza Nekudová a Zbyněk Simčišin

Hodnocení: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Recenze: Šakalí léta vás dostanou Na kolena