Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Saga vystoupí v Praze

Redakce

Redakce

23. 3. 2010

saga!Vstupenky!V rámci svého světového turné nazvaného Now Is Now Tour 2010 navštíví rocková skupina Saga i Českou republiku. Kapela vystoupí v Praze v klubu Retro Music Hall. K celé akci dojde v neděli 4. dubna, přičemž začátek koncertu je plánován na osmou hodinu večerní.

Skupina Saga, Zdroj: archiv kapely

Skupina Saga, Zdroj: archiv kapely

Skupina Saga se v naší zemi poprvé objevila v loňském roce. Své premiérové vystoupení uskutečnila v amfiteátru Loket. V srdci Evropy kapela zaznamenala největší návštěvnost, a tak není divu, že se rozhodla do naší země zavítat znovu. Na své si přijdou fanoušci pomprocku, který lze definovat zhruba jako klávesový rock. Jistě i posluchači samotného rocku budou mile potěšeni touto akcí.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Kořeny kanadské formace Saga sahají až do roku 1977, kdy se dala dohromady zakládající pětice Ian a Jim Crichton, Jim Gilmour, Steve Negus a Michael Sadler. Po vydání debutové desky se začaly rýsovat křivky stylu, kterým se skupina rozhodla ubírat. Své obaly alb umělci zdobili převážně vyobrazením fantaskní bytosti jménem G.B., což je jakýsi hybrid člověka a hmyzu.

Po různých personálních změnách svůj odchod ohlásil i zakládající člen a zpěvák kapely Michael Sadler. Naposledy si užil 30. výročí formace a definitivně svůj post opustil. Na jeho místo nastoupil Rob Moratti, kterého čeští fandové měli možnost vidět i na loňském koncertu v České republice, neboť v kapele působí od roku 2008.

O tom, jak zní soudobá Saga s novým zpěvákem, je možné se přesvědčit již letos v dubnu. Ceny vstupenek na vystoupení se pohybují okolo 650 korun a koupit je můžete zde. Během první velikonoční neděle, tedy 4. dubna, tak naplní Retro Music Hall atmosféra osobitého rocku ve stylu 80. let a pozdějších klávesových vln.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Saga vystoupí v Praze