Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Safari styl přenese kouzlo africké divočiny do vašeho šatníku

Redakce

Redakce

28. 3. 2011

FOTO: Safari stylSafari styl se v módních trendech objevuje pravidelně, ovšem letos bude na každém rohu. Divoké vzory, přírodní barvy, vzdušené materiály, pohodlné oblečení i elegantní look, to všechno jsou největší přednosti stylu inspirovaného africkou savanou.

FOTO: Safari styl

Safari styl může podtrhnout vaši ženskost. Stačí vědět jak na něj, Zdroj: Lindex

Téměř každý z nás viděl Volání divočiny. Tudíž si dokážete vybavit oblečení, které nosili hlavní hrdinové. V dnešní době se podobné outfity přenesly z filmového plátna do výloh obchodů.

Jak zkrotit safari styl

Zřejmě největší předností tohoto stylu je pohodlnost snadno kombinovatelná s elegantním městským stylem. Říkáte si, že je nemožné cítit se pohodlně a zároveň působit elegantně? Omyl! U safari stylu je možné vše.

FOTO: Safari styl

Základ safari outfitu v decentních tónech, Zdroj: H&M.com, Deichmann

Jistě vás nepřekvapí, že barvy dominující tomuto stylu jsou čistě přírodní. Nejčastější béžovou barvu již dobře známe, jelikož nás v obchodech doprovází už několikátý rok.

Novinkou pro vás může být oranžová, olivová, khaki a také tmavě hnědá. Pokud byste si připadali v těchto barvách trochu nudně, vždy se dá celý outfit oživit výraznými doplňky. Safari se dá skvěle kombinovat například s romantickým stylem, kde o doplňky není nouze.

FOTO: Safari styl

Divočina, které se nemusíte bát, Zdroj: H&M.com

Tajemství tohoto stylu spočívá v upoutání pozornosti na váš pas. Safari kalhoty, šortky, ale také sukně budou mít letos vysoký pas. Střih šatů a delších tunik bude volnější, tudíž tou nejlepší volbou je pořídit si hezký pásek a vyšperkovat jím váš outfit. Pokud jste majitelkou malé postavy, safari styl má pro vás dobrou zprávu. Díky již zmíněnému vysokému pasu budete působit vyšší a vaše nohy opticky delší.

Líbí se vám safari styl, ale nevíte, jak působit neotřele, a přesto se cítit jako v sedmém nebi? Originalita spočívá v doplňcích. Pořiďte si jednobarevný top či halenku, nejlépe v jednom ze světlejších odstínů safari. Vyhrajte si s tím, jak tenhle jednoduchý kousek oživit. V chladnějších dnech se vaším nejlepším přítelem stane šátek, při tropickém počasí jím bude bižuterie.

FOTO: Safari styl

Do města i na safari, Zdroj: Lindex (1), H&M.com (2,3)

Safari styl můžete směle mixovat s doplňky jiného stylu, ať už to bude hippie, army nebo retro. Zkuste cokoliv, na co budete mít náladu. Móda je přeci hra!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Safari styl přenese kouzlo africké divočiny do vašeho šatníku