Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Sacha Baron Cohen ztvární v připravovaném snímku frontmana skupiny Queen Freddieho Mercuryho

Redakce

Redakce

21. 9. 2010

Fanoušci zpěváka rockové skupiny Queen se dočkají filmového zpracování jeho příběhu. Freddie rád provokoval. Nosil extravagantní oblečení, lakoval si nehty na černo, rád nosil satén. O své homosexualitě nemluvil. Trpěl AIDS, přesto zemřel na zápal plic v roce 1991.

Příští rok se začne natáčet celovečerní film o Freddiem Mercurym ze skupiny Queen. Rockera ztvární Sacha Baron Cohen známý z filmu Borat. Podobnost mezi oběma muži je zjevná. Film se zaměří na významné momenty skupiny a jejího frontmana. Scénáře se ujal Peter Morgan, který pracoval na filmu Královna a Poslední skotský král. Hudební dozoru se zhostí členové skupiny Queen. Ve snímku zazní jak hudba legendární skupiny, tak také Freddyho sólová hudba.

Vrcholem filmu by měl být londýnský koncert Live Aid z roku 1985, který přenášelo 12 družic pro téměř 2 miliardy televizních diváků po celém světě. Po něm kapela pokračovala v koncertování, ale zdraví Freddyho se zhoršovalo. Den poté, kdy přiznal, že má AIDS, zemřel.  Bylo mu 45 let.

Freddie se narodil jako Farrokh Bulsara v africkém Zanzibaru. Po studiích v Indii a zanzibarské revoluce se usadil ve Velké Británii, kde začal navštěvovat uměleckou školu. Svou přezdívku Freddie začal používat místo civilního jména i proto, že se více líbila jeho rodičům. V roce 1971 vzniká skupina Queen, jejíž jméno Mercury prosadil. Dalšími členy skupiny byli kytarista Brian May, bubeník Roger Taylor a baskytarista John Deacon. Jejich nejznámějšími hity jsou We Will Rock You, Radio Ga Ga, We Are The Champions.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sacha Baron Cohen ztvární v připravovaném snímku frontmana skupiny Queen Freddieho Mercuryho